تعمیر چیلر در تهران

تعمیر چیلر تهران

تعمیر چیلر در تهران یکی از نیازهای ضروری این ابرشهر است تهران در بین شهرهای بزرگ کشور بیشترین تعداد ساختمان‌ها و برج‌های اداری و مسکونی را دارا می‌باشد.

که وجود تعداد بالای این مجتمع‌ها این نیاز را نشان می‌دهد که برای سیستم‌های سرمایشی آن باید از سیستم‌های خنک‌کننده عظیمی استفاده شود که مناسب‌ترین این سیستم‌ها چیلر است.

چیلرها ساختمان پیچیده‌ای دارند و همین طور تعداد قطعات زیادی در آن استفاده شده است که همین موضوع باعث پیچیدگی آن است که برای نصب و راه‌اندازی و تعمیر و سرویس آن به تعمیرکار چیلر با اطلاعات بالا و دانش کافی نیازمندیم.

پس شما عزیزان دقت فرمایید که برای تعمیر چیلر و تمام خدمات مورد نیاز به آن حتما از افراد متخصص و مهندسین این امر دعوت به همکاری کنید. و برای تعمیر و نگهداری و سرویس دوره‌ای چیلرها حتما قرارداد سالیانه ببندید تا در هر زمان که دچار مشکل شدید سریع‌تر به نتیجه برسید.

تعمیر چیلر در تهران

تعمیر چیلر در تهران

چیلر در صنعت و تبرید کاربرد زیادی دارد و مورد توجه بسیاری قرار گرفته . اما اهمیت در اینجاست که چیلر نیاز به نگهداری و سرویس دوره‌ای دارند.

می‌توان گفت که بی‌توجهی در نگهداری و  سرویس  چیلر در درازمدت شما را مجبور به تعمیر چیلر خواهد می‌کند تعمیرات چیلر در مقایسه با سرویس چیلر بسیار پرهزینه‌تر خواهد بود.

سرویسکاران24 با توجه به نیاز مشتری به سرویس و تعمیر چیلر در تهران تمام تلاش و تجربه خود را بکار برده تا این نیاز مشتریان عزیز را به بهترین شکل ممکن رفع کند.

سرویس چیلر

بهترین زمان برای سرویس چیلر به صورت دوره‌ای در برنامه زمانی بصورت روزانه ، ماهانه ، و سالانه مورد بررسی قرارگیرد.

موارد زیر را هر ۱۵ روز یک‌بار چک می‌کنیم:

۱ – تسمه پروانه چیلر بازدید شود در صورت خرابی برای  تعویض انها اقدام می‌کنیم

۲ – یاتاقان‌ها چک و در صورت نیاز گریس‌کاری می‌کنیم

۳ – نازل‌ها و صافی خروجی آب را چک و در صورت گرفتگی آن را تمیز می‌کنیم

۴ – مقدار روغن کمپرسور را چک کرده سطح روغن روی سایت گلاس کمپرسور در موقع کار کردن نباید از مقدار استاندارد کمتر‌تر باشد.

۵ – در مواقعی که کمپرسور مکررا قطع و وصل می‌کند وقدار گاز سیستم را چک کرده و بعد از برطرف کردن علت کسر گاز بوسیله افراد کاردان در گروه سرویسکاران 24 در تعمیر چیلر نسبت به شارژگاز اقدام می‌کنیم.

۶ – مدارات گاز را از نظر داشتن نشتی بررسی می‌کنیم.

۷  – سربندی‌های کابل را در تمام بخش‌ها بررسی می‌کنیم.

موارد زیر را در ابتدای هر فصل که می‌خواهید از چیلر استفاده کنید رعایت نمایید.

۱ – سه‌فاز اصلی تابلو برق چیلر را ۴۸ساعت قبل از راه‌اندازی چیلر وصل نموده . کلید گرمکن روغن کمپرسور را در حالت روشن قرار می‌دهیم تا روغن کمپرسور گرم شود.

۲ – کندانسور را با مواد گچ‌زدا رسوب‌گیری می‌کنیم.

۳ – روغن کمپرسور را چک کرده و در صورت کثیف بودن نسبت به تعویض آن اقدام و همزمان فیلتر روغن سرویس می‌کنیم.

۴ – سیستم گاز دستگاه را از حالت PUMP DOWN  خارج نموده و کلیه شیرهای کمپرسور را بازدید م نماییم.

۵ – مدارات گاز را از حیث نشتی بررسی کرده. در صورتی که به علت وجود نشتی در مدارات گاز فریون دستگاه کسر شده باشد نسبت به رفع نشتی و هم‌چنین تعویض فیلتر درایر و شارژ گاز اقدام می‌کنیم.

۶ – تعویض فیلتر درایر دستگاه را انجام می‌دهیم.

۷ –کرکره‌ها به وسیله آب شستشو می‌شود.

۸ – داخل تشت آب تمیز می‌شود.

۹ – صافی قسمت خروج اب از برج تمیز می‌شود.

۱۰ – یاتاقان‌های باد زن گریس‌کاری می‌شود.

۱۱- صافی پمپ‌ها بازدید و در صورت نیاز آنها را تمیز می‌کنیم.

اسیدشویی چیلر و شارژ گاز چیلر 

شارژ گاز چیلر 

یکی از عمده‌ترین علت عیب‌های چیلر تراکمی کم یا زیاد بودن مقدار شارژ گاز چیلر می‌باشد که این ماده مبرد در میزان سرمادهی دستگاه نقش بسیار زیادی دارد و در سرویس دوره‌ای چیلر باید مقدار شارژ گاز چیلر بوسیله یک سرویسکار تعمیر چیلر در تهران چک شود.

یکی از مواردی که در هنگام سرویس چیلرها باید انجام شود رسوب‌گیری و اسیدشویی چیلر به صورت دوره‌ای می‌باشد .

آبي كه در سيستم چيلر آبی در گردش است، نقش اصلی را در انتقال حرارت به عهده دارد و نیاز است از نظر ميزان رسو‎ب ‌گذاري، خوردگي و آلودگي‌هاي بيولوژيكي همواره تحت كنترل باشد. و احتیاج است كليه صافي‌ها هم به صورت مکرر مورد بازديد و بررسی قرار بگيرد كه يك دوره سه ماه مي‌تواند جهت كنترل صافي درنظر گرفته شود.

کندانسور چيلرها بعد از مدت زمانی که کار می‌کند رسوب مي‌گيرند و بايد رسوب‌زدايي شوند. و در این امر گروه سرویسکاران 24 در تعمیر چیلر در تهران آماده انجام این مهم می‌باشد.

ویدیو نمونه کار شارژ گاز کمپرسور چیلر خانگی (اسکرو)

همانطور که در ویدیو مشاهده می‌کنید تکنسین‌های ما جهت تعمیر چیلر در منطقه سعادت آباد اعزام شدند و پس از عیب‌یابی متوجه کمبود گاز کمپرسور شدند و از طریق ترازو دیجیتال کاملا دقیق شروع به شارژ گاز کمپرسور کردند.

سرویس چیلر

سرویس و تعمیر چیلر در تهران برای بهره‌برداری بهتر برای هر دستگاهی نیاز و لازم می‌باشد

سرویس و تعمیر چیلر  به صورت منظم با توجه به کارکرد دستگاه هرباره مورد بررسی و عیب‌یابی قرار بگیرد تا ازخرابی‌های عمده‌تر جلو گیری کنیم. ( تعمیرات چیلر جذبی)

سرویس و تعمیر چیلردر تهران چیلر باتوجه به مکانیک بودن قطعات و وابستگی به روان‌کاری به موقع کمپرسور و کارکرد در حرارت بالا مستلزم حساسیت بیشتری می‌باشد ، به این معنی که با سرویس منظم چیلر می‌توان همیشه از بروز مشکلات جدی جلوگیری کرد.

چیلر تهویه مطبوع

چیلر تهویه مطبوع که مصارف رفاهی دارد و برای خنک کردن محیط ازان استفاده می‌کنند حتما باید هر سال قبل از استفاده مورد عیب‌یابی و سرویس سالیانه قرار بگیرد تا در فصل گرم خنکی برای محیط خود داشته باشیم .

چیلر صنعتی که برای مصارف صنعتی استفاده می‌شود و سیال خنک شده برای خنک‌کاری خط تولید قرار می‌گیرد باید به صورت دائم و مکرر مورد بازبینی قرار گیرد تا از اشکالات احتمالی جلوگیری کند.

خدمات تعمیر چیلر- تعمیرکار چیلر

تعمیر چیلر در تهران

خدمات تعمیر چیلر :

 • تعمیر کمپروسورهای برودتی
 • سرویس چیلر
 • تعمیر و نگهداری چیلر تراکمی و جذبی
 • عیب‌یابی چیلر تراکمی و چیلر جذبی
 • تعمیرات کمپرسور چیلر تراکمی و جذبی
 • نصب و راه‌اندازی چیلر تراکمی و جذبی
 • تعمیر و هوشمند سازی تابلو برق چیلر
  و …
  اگر قصد نصب و راه‌اندازی چیلر را دارید در ابتدا با افراد متخصص در این زمینه مشورت کنید و نوع چیلر مناسب برای ساختمان را تعیین و بعد اقدام به راه اندازی سیستم چیلر نمایید. همچنین جهت تعمیر چیلر لازم است از افراد معتبر و متخصص در این زمینه کمک بخواهید. گروه سرویسکاران 24 با تیم تعمیر چیلر در تهران با سال‌ها تجربه در زمینه ارائه خدمات تاسیسات و حفظ بهترین سرویسکاران در کنار خود آماده خدمت‌رسانی در زمینه تعمیر چیلر و انواع سیستم‌های سرمایش و گرمایش است. ( سرویس چیلر )

انواع خدمات تعمیر چیلر

تعمیر چیلر در تهران

انواع خدمات تعمیرکار چیلر :

خدماتی که توسط تعمیرکاران چیلر باید ارائه شود:

 • تشخیص عیب برقی و مکانیکی تجهیزات چیلر
 • انجام شارژ گاز چیلر تراکمی
 • نشت‌یابی و رطوبت‌زدایی تجهیزات چیلر جذبی و تراکمی
 • بررسی نشت  گاز و در صورت احتیاج و جلوگیری از نشتی
 • شستشوی کامل لوله‌های داخلی چیلر
 • پاکسازی و تمیز کردن فیلترهای درایر چیلر جذبی و تراکمی
 • تعویض فیلتر و روغن کمپرسور تراکمی
 • رسوب‌زدایی و اسیدشویی کندانسور تراکمی و جذبی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *