تعمیر برد پکیج

تعمیر برد پکیج دیواری

تعمیر برد پکیج دیواری در گروه فنی سرویسکاران24 به‌وسیله پرسنل و تعمیرکاران آموزش‌دیده تعمیر میشوند که امروزه به دلیل بالا بودن مبلغ اجناس مصرفی پکیج دیواری قابل توجیه میباشد. گروه فنی ما آماده خدمت رسانی در تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور ، تعمیر برد پکیج گلدیران و تعمیر برد پکیج بوتان میباشد.

 

تعمیر برد پکیج دیواری

گروه فنی سرویسکاران24 سالیان سال است  که  در بحث تعمیر برد الکترونیکی  پکیج در برند های متفاوت مانند ایران رادیاتور ، بوتان ، گلدیران و دیگر برند ها  فعالیت می‌کند.

قابل ذکر است برخی برد های الکترونیکی قابل تعمیر نمیباشند و ارزش تعمیر ندارند به دلیل اینکه هزینه تعمیر با تعویض خیلی متفاوت نمیباشد.

و به نفع مشتری میباشد که به جای تعمیر برد پکیج دیواری آن را تعویض نماید.

دوستان توجه داشته باشید اکثر پکیج های بوتان در هنگام معیوب شدن برد دستگاه چراغ قرمز دستگاه روشن میشود.

که میتوانید اطلاعات بیشتری درباره تعمیر برد پکیج بوتان پیدا کنید و پیشنهاد میدهیم حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

برد پکیج چیست؟

برد پکیج یکی ازبخشهای مهم و اصلی پکیج است. درواقع مغز و مقر فرماندهی پکیج است. تمامی فرمان های عملکرد برای پکیج ها از این بخش صادر میشود. از همین بخش صادر می شود. که دراصل یک کیت حساس کامپیوتری است که دارای بخشهای پیچیده ای میباشد. معمولا بروز هر نوع ایرادی در پکیج به صورت ارورهای خطا روی صفحه برد به نمایش در میآید.که از روی این کدها و ارورهای سیستم می توانیم متوجه ایراد مشخصی در برد شد. تعمیرات برد فرایندی پیچیده دارد و نیاز به دانش الکترونیک و تجربه دارد. برای جلوگیری از آسیب بیشتر لازم است که با تکنیسین متخصص تماس بگیرید. بدلیل اینکه کدهای  خطای برد پکیج میتواند هشداری باشد که در صورت بی توجهی و عدم رسیدگی سریع شما را متحمل هزینه های بالاتری کند.

تعمیر برد پکیج

تعمیر برد پکیج بوتان

علت خرابی برد پکیج چیست؟

برد پکیج جزء قطعات حساس موجود در پکیج میباشد. که در اثر نوسانات برف و یا کارکرد طولانی مدت دستگاه به مرور دچار آسیب میشود. که معمولا این خرابی در دستگاه های قدیمی بیشتر بروز میکند. اما در برخی موارد دستگاه های تازه خریداری شده هستند که با ایراد در برد آنها مواجه میشویم. که یکی از دلایل آن عدم نگهداری مناسب و درست پکیج و بی توجهی در مصرف آن است که میتواند طول عمر پکیج و قطعات حساسی مثل برد را کاهش دهد. در ادامه مقاله به تعدادی از این دلایل که منجر به بروز ایراد در برد پکیج می شوند اشاره میکنیم:

 • قدیمی بودن پکیج دیواری
 • ورود گرد و غبار بر روی برد پکیج
 • ریزش  آب روی صفحه برد پکیج
 • خرابی در خازن های برد

 

نشانه‌های معیوب بودن برد پکیج دیواری

علائم خرابی برد پکیج ایران رادیاتور ، بوتان و گلدیران

در تعمیر برد پکیج دیواری عیوب های به وجود آمده مختلف هستند و علائم و نشانه‌های مختلفی دارند .

به وجود امدن اشکال  در یکی از قطعات پکیج دیواری و یا کارکرد پکیج باعث اختلال در عملکرد دستگاه و درنهایت عیب در برد پکیج دیواری می‌شود.

و همان‌طور که می‌دانید بردها نقش هسته مرکزی و هماهنگ‌کننده کارکرد همه قطعات را بر عهده دارند.

ایجاد هرگونه اختلال در کارکرد قطعات و یا غیرطبیعی کارکردن پکیج دیواری و همچنین بعضی ارورها درصورتی‌که با تعمیرات اولیه رفع نشود مربوط به

تعمیر برد پکیج دیواری می‌باشد.

 

تعمیر برد پکیج دیواری

تعمیر برد پکیج دیواری

 

به شما پیشنهاد میدهیم مقاله علت تشکیل نشدن شعله و خاموش شدن مکرر پکیج مطالعه کنید شاید مشکل از برد دستگاه نمیباشد.

 

 

آیا برد های پکیج دیواری قابل تعمیر میباشند؟

تعمیر برد پکیج دیواری در مدل‌ها و دستگاه‌های مختلف برحسب کارایی و یا توان و مدل دستگاه متفاوت می‌باشد حتی بعضی از شرکت‌ها بردهایی طراحی می‌کنند.

باقابلیت‌های خاص همان برند که در صورت بروز مشکل و عیب در برد، برد دستگاه باید تعویض شود و قابل تعمیر نباشد.

تعمیر و نوع تعمیر برد مثلاً تعویض یا تعمیر قطعات برد با تشخیص و عیب‌یابی صورت می‌گیرد و در ابتدا باید ایراد پکیج مشخص شود و بعد نظر قطعی را داد.

در کل بیشتر بردها قابل تعمیر می‌باشند مگر در موارد خاصی که عیب دستگاه به‌صورت حاد و خاص می‌باشد که در این صورت هنگامی‌که برای تعمیر مراجعه می‌کنید.

تکنسین‌ها در ابتدا با توجه به نوع عیبی که در دستگاه رخ‌داده است و بررسی برد، دستگاه را عیب‌یابی کرده و بر اساس آن درصورتی‌که برد قابل تعمیر نبوده .

و احتیاج به تعویض کامل برد یا تعویض قسمتی از برد داشته باشد به مشتری اعلام می‌گردد و تعمیر و یا تعویض قطعات و برد به انتخاب مشتری انجام می‌گیرد.

 

پیشنهاد میشود مقاله رسوب زدایی پکیج دیواری را مطالعه بفرمایید.

تا متوجه بشوید در خیلی از مواقع به علت جرم گرفتن دستگاه و ایجاد خلل در قطعات باعث روشن شدن چراغ ارور میشود که به اشتباه دلیل را خرابی برد پکیج تشخیص میدهند.

تعمیر برد پکیج دیواری و تحویل فوری

بروز ایراد در برد پکیج دیواری به هر علتی که رخ داده باشد، باعث اختلال در عملکرد پکیج می شود. به دلیل اینکه برد مغز دستگاه است و کلیه قرمان های پکیج از این قسمت صادر می شود و دستگاه شروع به عمل میکند.  هزینه تعمیرات برد پکیج بستگی به حجم خرابی و آسیب دیدگی در قطعات دستگاه دارد.

مراحل تعمیر برد پکیج و رفع خرابی برد

انواع پکیج های دیواری از نظر ساختار تولید با یکدیگر تفاوت دارند. که این مورد در پکیج های مختلف و  مدل های مختلف از همان برند هم یکسان نیست. و بدلیل پیچیدگی در بعضی از انواع بردهای پکیج امکان تعمیر برد پکیج وجود ندارد. و در صورت بروز مشکل در برد لازم است که قطعه به طور کامل تعویض گردد. که این کار بعد از بررسی قطعی نسبت به تعمیر برد صورت میگیرد. که در ابتدا بایدایراد برد به درستی مشخص گردد.

تعمیرات پکیج شامل این مراحل است:

 1. عیب یابی برد پکیج و تشخیص درست خرابی
 2. تخمین هزینه تعمیرات برد
 3. خرید قطعه معیوب در صورت عدم تعمیر
 4. تعمیر قطعه یا تعویض قطعه برد
تعمیر برد پکیج

تعمیر برد پکیج بوتان

تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

ایراد در پکیج‌های دیواری ایران رادیاتور متفاوت می‌باشد و نشانه‌های متفاوتی دارد .

وجود عیب در یکی از قطعات پکیج باعث اختلال در عملکرد دستگاه و درنهایت باعث خرابی در برد پکیج می‌شود .

همان‌طور که می‌دانید برد ها حکم هسته مرکزی و هماهنگ‌کننده کارکرد همه قطعات را دارند. ایجاد هرگونه اختلال در کارکرد قطعات و یا غیرطبیعی کارکردن پکیج و همچنین بعضی ارورها درصورتی‌که با تعمیرات اولیه رفع نشود مربوط به برد می‌باشد. تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور در تخصص تکنسین های ما میباشد در صورت بروز ایراد با ما درتماس باشید.

رله پکیج دیواری چیست؟

دوستان عزیز بیشترین قطعه ای که میتواند در برد  پکیج های دیواری دچار آسیب بشود رله های برد میباشد که نقش قطع و وصل برق را در قسمت هایی از برد دارند و گاها دیده شده است .

که در برد صدایی مانند قطع و وصل یک کنتاکت میاید اما دستگاه راه نمیفتد و با زدن چند ضربه به رله فن راه میفتد این نشانگر معیوب بودن رله میباشد که باید تعویض بشوند.

عزیزان توجه کنید در زمان تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور وقتی یک یا دو عدد رله آسیب می بیندمانند تعویض رله فن پکیج ایران رادیاتور بهتر است هر 4تا رله عوض بشود زیرا امکان دارد پس از تعمیر رله های قبلی بر اثر کارکرد و نوسان برقی که به برد دستگاه وارد شده .

و باعث خرابی رله ها شده است به ایراد بخورند و باعث هزینه دوباره بشوند البته باز هم برای تصمیم گیری بابت تعویض رله ها باید تست بشوند و بعد تعویض بشوند.

 

در صورت خرابی برد پکیج چه قطعاتی از کار میفتد؟

میتوان به این صورت توضیح داد که در صورت خرابی برد دستگاه تغریبا هیچ قطعه ای که از برد دستور میگیرد راه نمیفتد و میتوان برد دستگاه را مغز دستگاه نامید.

زیرا اگر یک قطعه از آن مشکل پیدا کند در کل مدار برقی خلل ایجاد میشود و در بعضی مواقع در اثر نوسانات شدید احتمال سوختن و از بین رفتن قطعاتی مانند فن و پمپ دستگاه میباشد.

تعمیر برد پکیج دیواری

تعمیر برد پکیج دیواری

علائم خرابی و تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور ، بوتان ،گلدیران

تعمیرکاران پکیج دیواری  غیر مجاز یا بدون مهارت در امر تعمیر پکیج دیواری  معمولا به دلیل  پیدا نکردن ایراد در تشخیص عیب دستگاه  مشکل را  برد میدانند.

اما در واقع این نیست که هر مشکلی که پکیج دیواری داشت برای برد میباشد.

برای تشخیص درست که ایا این مشکلات از برد است یا نه باید از افراد با مهارت بالا دعوت کنید که برای بازدید دستگاه حضور پیدا کنند. تا با تشخیص اشتباه شما را متحمل هزینه نکنند.

کد های خطای هر پکیج دیواری در برخی موارد به تعمیرکاران  اطلاع میدهد که مشکل از کدام قطعه  پکیج دیواری  میباشد.

هر کدام از برند ها اعلام خطایی دارند. با توجه به کد مربوط خطا میتوان تشخیص داد که مشکل چیست. و بعد اقدام به تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور و یا تعمیر برد پکیج گلدیران و بوتان کرد.

 

عزیزان توجه داشته باشید وقتی دستگاه ارور داد اولین چیزی که چک میکنید بار دستگاه میباشد که باید بین 1 تا 2 باشد.اگر روی صفر قرار گرفته است

میتوانید مقاله هواگیری پکیج شوفاژ دیواری را مطالعه کنید و مرحله به مرحله پیش بروید.

 

چه عواملی باعث خرابی برد پکیج میشود؟

 

 • یکی از دلایل اصلی مشکلات برد پکیج قدیمی بودن دستگاه و گرفتن گرد و خاک هست.
 • این گرد و خاک سطح برد رو پوشش میدهد و در مواردی قطعات به هم اتصال میدهد و این باعث اتصال کوناه شده و قطعه ای از پکیج خراب میشود.
 • در برخی مواقع سر ریز شدن آب  از پکیج و ریختن آب روی سطح برد  میتواند باعث رسوب شده که در طولانی مدت باعث سوختن پکیج شود.

میتوانید علت سر ریز شدن آب پکیج را مطالعه کنید که اصلا چه دلیلی دلرد که آب پکیج دیواری تخلیه شود و چه صدماتی وارد میشود

 • مدت زمان کارکرد قطعات الکترونیکی معمولا یک  زمان مشخصی دارد . مثلا یک خازن الکترونیکی 1000 ساعت   میتواند کار کند و بعد از مدتی باد کرده و کارای خود را از دست میدهد.

پیشنهاد میشود قبل از اینکه اقدام به دریافت سرویسکار کنید حتما مقاله تعمیر پکیج دیواری را مطالعه کنید.

زیرا هم دارای فیلم و جداول ارور دستگاه ها میباشد و مقاله کاملی میباشد.

خیلی از مشتریان با خواندن مقالات مشکل دستگاه راخودشان حل نمودند و اما اگر با خواندن حل نشد گروه فنی سرویسکاران 24 در خدمت شما عزیزان میباشد.

تعمیر برد پکیج

تعمیر برد پکیج بوتان

هزینه تعمیر برد پکیج

برآورد هزینه تعمیر برد پکیج بعد از بررسی کردن برد توسط تکنسین می تواند برای تعمیر و یا تعویض قطعه برد یا خود برد اقدام نماید. در بیشتر موارد امکان تعمیر برد وجود دارد. تنها در اندک مواردی است که نمی توان این قطعه را تعمیر کرد و مجبور به تعویض آن هستیم. برآورد هزینه تعمیر برد معمولا با توجه به نوع ایراد و حجم و میزان خرابی در برد تعیین می شود. در بعضی موارد ایراد برد به شکلی است که از لحاظ اقتصادی تعمیر آن مقرون به صرفه نمیباشد. و بهترین راه تعویض برد است به دلیل این که هزینه تعمیر برد به تعویض آن نزدیک است . که در این موارد تعویض قطعه توصیه میگردد.

عواملی که در هزینه های تعمیر برد تاثیر میگذارد عبارت است :

 • دستگاه پکیج قدیمی باشد
 • بروز ایراد جدی در برد و که قابل تعمیر نباشد
 • هزینه قطعات یدکی
90 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  سلام.خسته نباشید.پکیج شوفاژ کارمدل الگانت حین کارکردن خاموش میشه ویا درهنگامی که پکیج اتوماتیک هست صفحه نمایش اون کمرنگ میشه ویا محو میشه ویا خطای ECمیده ویا OFمیزنه.ایا علت اون کابل ارتباطی بین برد اصلی وصفحه نمایشه یا اشکال چیز دیگه هست.مگه کابل به راحتی خراب میشه؟ممنون

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام ارادتمند
   این مشکل باید چک بشود تا ایراد پیدا بشود اما احتمال قطعی وجود دارد در صورت تمایل میتوانید تماس بگیرید و مشاوره تلفنی بگیرید

   پاسخ
  • حسن
   حسن گفته:

   س . پکیج اصلا کار نمیکرد متاسفانه نمیدانم چه بگویم من۲ تا برد دارم و هردو رله لازم دارند . اولین سرویس کار امد و با ته پیچ گوشتی حدود ۱۰ الی ۱۵ ضربه به رله بزرگه زد بعد گفت که برد خراب است و رفت یک برد دست دوم آورد و نصب کرد قبل از روشن کردن قسمت بالای پکیج که دوتا شلنگ بهش میخوره را باز کرد نمیدونم پرشن هوا یا دود دقیقا نمیدونم خلاصه داخل شلنگ ها را فوت کرد و استار زد و پکیج کارکرد . من بعدا پرسیدم و حقایق برایم آشکار شد . به هر حال الان پکیج را که روشن میکنم باید با انگشت روی رله بزرگه را فشار بدم تا کار کند . حالا من چکار کنم . راهنمایی کنید . ممنون .

   پاسخ
   • alireza
    alireza گفته:

    شما برد هارو لطفا ارسال کنید تا من بدم به بچه های تیم فنی تا رله هارو براتون تنظیم کنن و تست بگیرن و خدمتتون ارسال کنیم انقدی هم مبلغ بالایی نمیشه و ارزششو داره.
    با ته پیچ گوشتی زدن اونم روی برد الکترونیکی کار غلطی هستش راه تست رله معیوب ضربه با پیچ گوشتی نیست…

    پاسخ
    • الهام
     الهام گفته:

     سلام
     پکیج پایونیر گلدیران از صبح خطای E4 نشون میداد و در حالت زمستانه و‌تابستانه روشن نمیشد . بعد از یک ساعت ، پنل کاملا خاموش و سیاه شده . البته قبلش پیچ فشار اب رو باز کرده بودیم و مقداری نشتی اب از دریچه اب داشت . ممنون میشم بگید اشکال کار احتمالا کجاست و قابل تعمیر هست یا خیر و چقدر هزینه داره ؟ ( چک کردم پریز مشکلی نداره )

     پاسخ
     • alireza
      alireza گفته:

      سلام سرکار خانوم وقت بخیر
      اروری ک دستگاه میداده جهت کمبود آب دستگاه بوده
      آب توی برد رفته؟
      جهت تعمیر برد باید برد رو بزاریم زیر تست تا اعلام کنیم قابل تعمیر هستش یا نه در صورت تمایل تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم انجام بشه

   • بهرام
    بهرام گفته:

    با ذره بین مدارچاپی زیر رله رو نگاه کن حتما ترک خورده یا لحیم سردی داره

    پاسخ
  • حسن
   حسن گفته:

   س نمیخوام ایراد بگیرم ولی اتفاقاتی که برایم افتاد منو متاثر کرد و برام هزینه برداشت و پکیجم را مستهلک کرد ولی در ویدیوهای اپارات در بخش تعمیر برد پکیج چیزهایی شنیدم و دیدم که تعجب کردم طرف همه چیز رو برعکس میگفت . من مثلا میخواستم یاد بگیرم . داشت میگفت که بردها یکی گرد و خاک دومی اب و سومی رله ها . خوب همه این موارد در تمام وسایل زندگی صادقه . تلویزیون . ساعت . لوازم خانگی و حتی بنوعی انسان . واقعا از لحاظ علمی و مدارات الکترونیک ایا این توضیحات علمی و قابل قبول هستند . همه یاد گرفتن ویدیو پر کنند و در زمینه ای که تخصص ندارند توضیح دهند . خوب اگه برد ما اب نرفت و گردو خاکی نشد و عیب پیدا کرد تکلیف چیه . پس علائم عیب یابی و ولتاژ گیری و دیگر مسایل چی میشه همه حرفم اینه که متاسفانه آموزش ما تخصصی و قابل یادگیری نیست و از روی اصول اولیه تعمیرات و مبنای الکترونیک نیست میشه گفت بیشتر یادگیری تعمیرکاران از روی تجربه و تکرار کار است . مثلا من دهتا خراب کردم و یازدهمی یاد گرفتم . من یاد نگرفتم نقشه را جلو دستم بزارم و ولت متر و اسیلوسکوب داشته باشم و از روی نقشه خوانی و ردیابی مدار و ولتاژگیری کارم را انجام دهم . شما ویدیوهای تعمیرات اپارات را ببینید و قضاوت کنید . بخاطر همینه که سرویس کاری که مدرک نداره و از روی اصول یاد نگرفته و با ته پیچ گوشتی روی فیبر مدار چاپی ضربه بزنه و بفهمه که خرابه یا سالمه من سه تا تعمیر کار اوردم منزل برای پکیج متاسفانه کارشون همین بود به عینه دیدم هم برام هزینه داشت هم الان در حال حاضر پکیجم خاموش و با اب سماور حمام کردم . خدارا خوش میاد . بله ادم متخصص هم داریم وبا وجدان ولی تعدادشون کمه. من بد بین نیستم . حرفهایی که میزنم سرم اومده و قصدم تخریب کسی را ندارم به خدا قسم هیچ قصدی ندارم اما خیلی اذیت شدم ولی چه کسی باید جوابگو باشه پیش کی میخوای معترض بشی . به هرحال امیدوارم که روزی برسه تمام مشکلات ما چه از علمی و فرهنگی مترقی بشه . ارزوی پیشرفت را برای همگان در تمام زمینه ها دارم . خدایا کمکمون کن تا راستگو باشیم به همدیگه کمک کنیم . صداقت داشته باشیم و همدیگر را دوست داشته باشیم . با آرزوی موفقیت .

   پاسخ
   • alireza
    alireza گفته:

    سلام دوست عزیز وقتت بخیر باشه انشاله
    من کاملا شمارو درک میکنم و بسیار کار خوبی کردید که کامنت گذاشتید و این تجربه رو به اشتراک گذاشتید.
    در مورد ویدیو های آپارات من حرف شمارو کاملا قبول میکنم و بیشتر ویدیو ها بابت گوگل گذاشته میشه و تیم ما در صدد تولید محتوای ویدیویی کار امد هستش و امیدواریم بتونیم مفید واقع شویم.
    درباره سرویسکارانی هم که خسارت به شما وارد کرده اند در تمام مشاغل هچین افرادی هستند که حتی در نمایندگی های مجاز مشغول به کار هستند و متاسفانه خلاف مقررات و قوانین خدمات ارائه میدهند.
    اگر مایل به آموزش تعمیر برد بودید ما میتوانیم یک مرکز قابل تایید از طرف سازمان فنی و حرفه ای کشور را به شما معرفی کنیم

    پاسخ
 2. محمودی
  محمودی گفته:

  سلام خسته نباشید.رو مانیتور پکیچE1طاهر میشه.و اب سرده.مشکل از چیه؟چقد هزینه اش میشه؟

  پاسخ
 3. mansour
  mansour گفته:

  سلام . ما بعد از چند روز که از مسافرت برگشتیم اقدام به روشن کردن پکیج که از نوع بوتان است کردیم‌ متاسفانه هنگامی که دکمه پکیج رو به سمت حالت زمستانه قرار میدادیم عمل نمیکرد با تعمیرکار تماس گرفتیم تعمیرکار بعد از بازدید گفت برد پکیج سوخته و باید تعویض شود درصورتیکه پکیج قبل از مسافرت خاموش بود ایشان گفتند احتمالا بدلیل صاعقه و بارون شدیدی که چند روز بوده علیرغم خاموش بودن پکیج برد سوخته و یه برد جدید با هزینه حدود ۶۰۰ تومن برای ما نصب کردند. حالا من یه شک برام ایجاد شده چون محیط خونه بسیار سرد بوده امکان یخ زدگی برد وجود داشته آیا با گرم شدن محیط امکان داشت برد درست شود

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام دوست عزیز موضوع اصلی یخ زدگی برد نیست یا با گرم شدن محیط قطعا مشکل رفع نمیشود به عنوان مثال بخوام عرض کنم خدمتتون اگر با سرد شدن برد آسیب ببیند تمامی دستگاه هایی که در بالکن و محیط باز قرار دارند در زمستان باید دچار مشکل بشوند.
   این مشکل باید بررسی بشود تا متجه اشکال رخ داده بشویم

   پاسخ
   • mansour
    mansour گفته:

    ممنون پس احتمال زیاد همون سوختگی برد بود چون با تعویض برد پکیج شروع بکار کرد ولی شک من بخاطر این بود که قبل از خاموش کردن و مسافرتمون پکیج سالم بود البته به قول تعمیرکار. چهارمین برد پکیج بوده که در منطقه ما بوده که بعد از بارندگی شدید این اتفاق براسون افتاده و شکشون بخاطر ایجاددصاعقه از طریق دودکش بود ولی مطمئن نبودند و خودشون هم متعجب بودند

    پاسخ
 4. احمدی
  احمدی گفته:

  سلام پکیج بوتان دارم چراغ قرمز دائم روشن هست روحالت وسط میزاریم سبز چشمک زنه ببعد این که رو حالت تابستان یا زمستان میزاریم بعد اب گرمو باز میکنیم قرمز میشه میشه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر
   باید دستگاه چک شود ولی میتونه ایراد از ntc یا مجموعه فن و یا فلوسوییچ دستگاه باشد برای پیدا کردن ایراد به صورت قطعی باید کارشناسی شود
   برای اطلاعات بیشتر میتونید به لینک زیر مراجعه کنید و کامل درباره تمام خطاهای پکیج مطالعه بفرمایید
   http://bit.ly/2nRsWjd علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان
   با سپاس از شما

   پاسخ
 5. محمد
  محمد گفته:

  سلام
  پکیج گلدیران مدل پایونیر دارم روی حالت تابستانی یا زمستانی زده of و هیچ کدام از چراغ هاش حتی چراغ خطا روشن نمیشه
  مشکل از چیه و چقدر هزینه داره

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر اول سلکتور سوییچ پشت برد رو چک کنید اگه مشکلی نداشت ایراد از برد هستش و باید چک بشه بعد قیمت اعلام کنیم

   پاسخ
 6. علی
  علی گفته:

  سلام، پکیج ای اس ال مدل آلفا دارم مدتی بود که بصورت ناخواسته می رود به حالت زمستانه و رادیاتور ها داغ می شد. شیر های رفت وبرگشت بستیم مدتی پکیج خوب بود تا اینکه هنگام گرفتن آب گرم یک دفعه آب سرد می شد و ارور E4 می داد و تنها راه حل خاموش و روشن کردن پکیج بود و بعضی مواقع پکیج خود بخود روشن می شد وفشار آن بالا می رفت العان تقریبا دیگه آب گرم مصرفی نمی دهد

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام و وقت بخیر احتمالا از مغزی شیر سه طرفه دستگاه میباشد و این موضوع باید دقیق بررسی بشود میتوانید تماس بگیرید و با پاسخ چند سوال به تکنسین های ما ایراد مشخص شود

   پاسخ
   • alireza
    alireza گفته:

    اتفاقا پکیج خوش تعمیری هستش عجیبه نتونستن رفع ایراد کنن اونم بچه های نمایندگی…!!!

    پاسخ
 7. حسن
  حسن گفته:

  مجددا سلام . طاقت نیاوردم میخواهم حقایق را بگویم . قبل از هر چیز بگویم که همه را با یک چوب راندن خطاست . متاسفانه بی اعتمادی بیداد میکنه .خدا شاهده پکیج من هیچ مشکلی نداشت و فقط باید یک سرویس جزیی میشد مثل گرفتن جرم و تنظیم و از این حرفها ولی اینکه بیای با پیچ گوشتی ۱۰ الی ۱۵ ضربه محکم بزنی و پدر فیبر مدار چاپی و کنتاکهای رله ها را در بیاری یک جنایته . اولین سرویسکارو نصاب پکیج که نمایندگی فرستاده بود هم منو اذیت کرد زمانی که گارانتی داشت و پکیج من بعد ازیک سال و نیم چکه میکرد و من زنگ زدم به من گفت که من متوفی دارم و نمیتونم بیام رفتم نمایندگی در قزوین هستم گفتم سرویسکار میخوام گفتن مگر اقای سعید اژگان نصاب شما نبود گفتم چرا ولی ایشان متوفی دارند . نمایندگی خندید و گفت اشکالی نداره من فردا یک نفر دیگر را برایت میفرستم ادرس دادم و بیرون امدم . سرویسکاری که امده بود به من گفت که ایشان متوفی ندارن و این همیشه کارشه . به هر حال باور کنید که خیلیها میترسن وسایلشان را به دست تعمیر کار بدن .درسته که همه مثل هم نیستند ولی خیلیها هم هستند که پوست مردم را میکنند و این یک واقعیت است . در کل من سه بار سرویسکار اوردم برای پکیج و از هیچکدامشان راضی نبوده و نیستم . بهترین کار این است که خودمان دست بکار شیم چون چاره ای نیست و باید یاد بگیریم که من تقریبا دارم این کار را میکنم چون واقعا ناچارم . ببخشید وقت شما را گرفتم موفق باشید.

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   تنها حرفی که میتوان گفت فقط احساس تاسف میباشد من واقعا نمیتونم درک کنم چرا باید شخصی که در یک نمایندگی کار میکند و دارای تجربه میباشد این خسارت رو به مشتری بزند.
   متاسفانه افرادی اینگونه صنعت تاسیسات رو زیر سوال میبرند و باعث بدبینی مردم به سرویسکاران و تعمیرکاران میشوند.
   شما اگه تمایل به گذراندن دوره پکیج دیواری داشتید رو کمک ما حتما حساب کنید تا حد توان در خدمتیم
   آرزوی موفقیت برای شما دارم…

   پاسخ
 8. حسن
  حسن گفته:

  س . ممنونم که مطالب من پخش کردید . من الان ح حدود یک هفته است که پکیجم از کار افتاده و میترسم سرویسکار بیارم . فقط به من بگید رله ۲۴ ولت ۵ امپر گجا تهیه کنم . رله مشکی و مستطیل شکل و ۶ پایه است شما بهتر از هرکسی میدونید من چی میگم . لطف کنید و کاری کنید اگر شما دارید شماره حساب بدید پول واریز کنم . اگر قزوین ادرس دارید راهنمایی کنید چون من شهرک مهرگان هستم . ممنون میشم اگر کمک کنید با تشکر .

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   بله موجود میباشد و اگر خواستید تهیه کنید ما نیز میتوانیم برای شما ارسال کنیم تا در شهر خودتان تحویل بگیرید.

   پاسخ
  • بهرام.
   بهرام. گفته:

   با درود فراوان. آقا این پکیج دیواری بوتان ما برق قطع شد دیگه روشن نشد تعمیر کار اومده میگه برو سوخته الانم میگه 900 تومان برده لطفا راهنمایی کنید اگر اینطوره چرا فکری بحال برد نمی‌کنید.

   پاسخ
   • alireza
    alireza گفته:

    سلام بهرام عزیز وقت بخیر
    در مورد قیمت برد پکیج با کمی اختلاف درست اعلام کردن اما شما میتونید برد رو بیارید برای تعمیر اگر قابل تعمیر نبود و مشکل خیلی جدی و قابل صرفه نبود اون موقع فکر خرید برد باشید.
    اگه میتونید برد رو باز کنید که هیچ ، اگه نمیتونید تماس بگیرید ادرستون رو اعلام کنید تا تکنسین های ما برسن خدمتتون

    پاسخ
 9. انصاری
  انصاری گفته:

  با عرض سلام
  2 ماه قبل پکیج گلدیران مدل پایونر ما کار نمی کرد تعمیرکار بعد از سرویس قسمت های مکانیکی گفت که یکی از رله های برد خراب است و من خودم برد را به تعمیرکار دادم و رله و یک ترانزیستور را تعویض کرد. (داخل رله خراب کنتاکتورهایش سوخته بود) پکیج 2 ماه در حالت تابستان خوب کار می کرد حال هفته قبل که پکیج را در حالت زمستان قرار دادیم پکیج درست کار می کند ولی بعد از خاموش شدن شعله که قبلا بعد از چند دقیقه فن خاموش می شد الان فن یکسره کار می کند.(در حالت تابستان اینطور نیست و فن بعد از خاموش شدن شعله فن قطع می گردد). لطفا راهنمایی نمایید تا مشکال برطرف شود. با تشکر

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام و وقت بخیر
   در حالت زمستانی نسبتا زمان بیشتری فن کار میکند اما اینکه قطع نمیکند ایراد از رله فن دستگاه میباشد و باید چک شود رله ای که قبلا تعویض شده است مربوط به کدام قطعه میباشد…
   اینکه رو حالت تابستانی فن خاموش میشود و در حالت زمستانی فن خاموش نمیشود ایراد از مدار الکترونیکی پکیج میباشد و مکانیکی دخیل نیست

   پاسخ
 10. محمدرضاحسینی
  محمدرضاحسینی گفته:

  سلام پکیج ماایستاتیس هستش پمپ اب درحالت زمستانه روشن نمیشود تعمیرکارمتوجه شدموتورپمپ نسوخته وسالم است ولی سیمهای برقی که ازبردبه موتورمتصل میگرددهردوسیم دارای فازمیباشدیعنی لامپ فازمترباهردوسیم روشن میشودالبته یکی قویتروپرنورترازدیگری نتیجتا تعمیرکاراعلام کردبردخراب است .ایااین نظریه صحیح است؟ایا بردقابل تعمیراست؟لطفا راهنمایی بفرمایید.سپاسگذارم حسینی

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام جناب حسینی عزیز
   این اتفاق یعنی دو فازی یا فاز برگشتی و باید برد شمارو بزاریم زیر تست تا قطعه ای که ایجاد خلل میکنه رو شناسایی و تعویض کنیم
   به احتمالا 90درصد قابل تعمیر هستش اگه مایل بودید تماس بگیرید تا همکاران بنده ادرس کارگاه رو خدمتتون ارسال کنن

   پاسخ
 11. حمید
  حمید گفته:

  سلام ایا برد پکیج arca قابل تعمیر هست و هزینه تعویض ان با نو چند میباشد

  پاسخ
 12. حجت گودرزی
  حجت گودرزی گفته:

  سلام پگیچ مرکوری 24 ftدارم برد دستگاه بدون هیچ اروری خاموش وروشن میشود و پاره وقتها خاموش میشود که بایدپگیچ رابه مدت یک دقیقه ازبرق جدا کنیم تا راه اندازی بشود ایا قابل تعمیراست باکمال تشکر
  گودرزی

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام جناب گودرزی عزیز وقتتون بخیر باشه
   بله اکثر برد ها قابل تعمیر هستن و بعد از اینکه تست شود به شما اعلام هزینه میشود اگه تمایل داشتید براتون نعمیر میکنیم.
   موفق و سربلند باشید

   پاسخ
   • حجت گودرزی
    حجت گودرزی گفته:

    سلام مابروجرد هستیم می تونیم برد رابفرستیم حداکثرهزینه ممکن چقدرباشه
    باتشکر

    پاسخ
    • alireza
     alireza گفته:

     سلام بله میتونید بفرستید بزاریم زیر تست ایراد برد رو پیدا کنیم و اعلام هزینه کنیم

     پاسخ
 13. حجت
  حجت گفته:

  سلام پکیج ما کالدا ونیزا است جدیدا روی حالت زمستان روشن نمیشود ولی اب گرم روشن میشود علت چیست اگر از برد است کدام قطعه برد است که ان را تعویض کنم من کارم الکترونیک است ؟

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر
   پمپ مدار گرمایش سالمه؟
   NTC گرمایش درسته؟
   باید موارد چک بشه تا ایراد پیدا بشه مرحله اخر برد دستگاه هستش که اونم باید بزاریم زیر تست تا ایراد پیدا بشه

   پاسخ
 14. محیا
  محیا گفته:

  با سلام
  خسته نباشید
  پکیج ایران رادیاتور من چراغ قرمزش روشن شده بود و شعله خاموش بود.. خاموش روشن کردم درست نشد بعد ریست کردم شعله روشن شد اما بعد از چندقیقه صداهای بلندی داد وقتی رفتم نگاه کردم دیدم انگارزیر پکیج فکرکنم یه چیزی مثل دود یا بخار دقیق نمیدونم داره میاد بیرون سریع خاموش کردم اون بخار یا دود هم قطع شد علت چیه؟؟ قبلا هم که شوفاز ها روشن نبود فشار اب بعضی وقتا میفتاد و باید دوباره دستی اوکی میکردیم با پیچی که زیر پکیج هست(البته ما شوفاژ ها رو هم تعویض کردیم و سایزشونو بزرگتر کردیم و 10 روزی کار کرده بدون مشکل،ممکنه دلیل اون باشه؟؟)

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر
   دستگاه آب نداشته و طی کارکرد چون مقدار آب کم بوده و چرخش آب هم به درستی صورت نگرفته دستگاه جوش اورده و باید چک بشه حتما توسط سرویسکار مجرب

   پاسخ
   • محیا
    محیا گفته:

    مرسی از راهنماییتون اینکه میفرمایین اب نداشته علتش چی میتونه باشه چون اب ک قطع نبوده ممکنه بزرگ کردن(چون تغییر دادیم سایزشون رو بزرگتر کردیم) شوفاژها علتش باشه؟

    پاسخ
  • دارابی
   دارابی گفته:

   سلام پکیج بویلر ۲۰۰۰دارم پارسال خطایECداشت متاسفانه هرکاری کردیم نتونستن برد تعمیر کنن.مجبور شدم برد و نمایشگر براش بخرم الان دوباره همون خطا رو تکرار میکنه

   پاسخ
 15. سعید فروزان
  سعید فروزان گفته:

  با سلام و وقت بخیر.پکیج ما اپتما بوتانه.اب داغ داریمولی رادیات ها ولرم است.تا به حال دوبار تکنسین امده.و برد را برای تعمیر برده و رله ها رو تعویض کرده و اورده اند.پس از نصب تا یکماه خوب کار کرد ولی دوباره همون اتفاق افتاده.اب داغ داریم ولی رادیات ها سرد است؟باید چکار کنیم؟

  پاسخ
 16. قویدل
  قویدل گفته:

  پکیج من آلپروس هست.درمدارگرمایش مشکلی نداریم.ولی بعضا وقتی آبگرم مصرفی رابازمیکنیم بعدازچن دقیقه یهوسوت میکشه کدe4 میندازه آبگرم قطع میشه علت چیه؟؟؟

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه خدمات همچین دستگاهی رو نداریم و به احتمال زیاد مدل دستگاه رو به اشتباه میفرمایید مجدد چک کنید

   پاسخ
   • قویدل
    قویدل گفته:

    نه عزیز.دستگاه داخل خونمونه توآشپزخونه نصبه آلپروس یاآلپروز هستش چطورنشنیده ایداسمشو؟؟؟؟

    پاسخ
 17. Rashid abbasniya
  Rashid abbasniya گفته:

  خسته نباشی
  پکیج منزل ما که ایران رادیاتور هست یک دفعه خاموش شده انگار برقش قطع شده
  سیم کابل ، دوشاخه برق و فیوز شیشه ای چک شده هیچ بوی سوختگی و علایم ظاهری روی برد نیست تقریبا وقتی برق وصل میشه برد کامل دارای فاز است ، کلید خاموش و روشن به خوبی فاز موجود رو قطع و وصل میکنه که به نظرم سالم میومد
  ایا برد فیوزی غیر از فیوز شیشه ای در مسیر دارد ؟
  علت اینکه با وجود که برق در برد هست ولی هیچ علایم روشن بودن حتی چراغ ارور ندارد چیه؟ با تشكر

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام رشید جان
   این موضوع باید بررسی بشه و چند تا قطعه ای که برق اصلی اول به آنها میرسد باید چک شود

   پاسخ
 18. مهدی
  مهدی گفته:

  با سلام
  مدل پکیج ایران رادیاتور سری L24ff هست و ارور های af,e32 میده و برطرف میشه و دایما خاموش روشن میشه
  تعمییر کار میگه برنامه اش قاطی کرده ایا قابل تعمییر هست یا خیر؟

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام مهدی جان وقت بخیر
   ارور مربوط به ntc مدار گرمایشی میشه تعویض کردید ان تی سی رو؟
   برد رو تا حدودی میشه تعمیر کرد اما ای سی رو خیر متاسفانه

   پاسخ
   • مهدی
    مهدی گفته:

    ntc رو تعویض کردم بازم نشد ی تعمییر کار اوردم میگه برنامه اش قاطی کرده ایا میشه برنامه دوباره لود کرد روی ای سی.یا اینکه باید برد عوض کنم

    پاسخ
 19. علیرضا ع
  علیرضا ع گفته:

  سلام پکیج ایران رادیاتور حدود ۴ سال کا میکنه امروز بعداز رفتن برق به مشکل خورده پکیج بعد از گرم شدن که قطع میشود زمان سرد شدن شوفاژ دیگه روشن نمیشود و باید ری استارت شود ممنون میشم راهنمایی کنید هیچ پیقام خطایی هم نمیده فقط چراق بالای درجه شوفاژ و کلید روشن بودن برد روشن میماند

  پاسخ
 20. میثم
  میثم گفته:

  سلام و خسته نباشید
  پکیج ما L24FF هست و استارت میزنه دستگاه ولی مشعل روشن نمیشه و ارور E51 که نشانه همین موضوع هم هست رو میده میخواستم بدونم تعمیر بردش چقدر هزینه داره
  لازم به ذکر است که ی روزه اینطوری شده و ی بار روشن میشه و ی بار نمیشه و ارور میده

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام میثم جان وقت بخیر
   احتمال زیاد یکی از رله ها مانند رله ها ایراد داره و باید چک بشه تا تعیین هزینه بشه در صورت تمایل تماس بگیرید تا دوستان راهنماییتون کنن

   پاسخ
 21. امیر
  امیر گفته:

  سلام پکیچ ایران رادیاتور می باشد هیچکدام از چراغها روشن نمی شود

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر امیر جان
   آقا یعنی کلا برق نمیاد تو دستگاه؟
   احتمال قوی از برد دستگاس فیوز شیشه ایشو چک کن اگه درست نشد با شماره ها تماس بگیرید دوستان هماهنگ کنن

   پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر امیر جان
   آقا یعنی کلا برق نمیاد تو دستگاه؟
   احتمال قوی از برد دستگاس فیوز شیشه ایشو چک کن اگه درست نشد با شماره ها تماس بگیرید دوستان هماهنگ کنن

   پاسخ
 22. شهرام
  شهرام گفته:

  باسلام. پکیج ایران رادیاتورes28ff ارور ۴۰،۶۰،۸۰ میده.برای تست سلامت فن و پرشر سوئیچ به فن برق جدا دادم. که البته اول restartکردم بعد فن رو به برق زدم. پکیج کار کرد. درنتیجه به نظر میاد اشکال از برد باشه. البته با اینکه شوفاژ در حالت روشن هستش ولی وقتی آب گرم رو باز میکنم و بعد میبندم پکیج خاموش میشه. علامت و نشانه ظاهری مبنی بر خرابی روی برد نیست ولی در مجموع بنظر میرسه اشکال از رله فن هستش. اگه حدسم درسته؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که رله مربوط به فن روی برد کدومه و مشخصات این رله برای خرید چیه؟ با تشکر

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام شهرام عزیز
   به احتمال قوی ایراد از رله هستش بهترین کار اینه تک تک رله ها رو بیرون بیارید و با بازر اهم متر تست بگیرید که اگر یه رله قراره چند وقت دیگه خراب بشه قبل خرابی تعویض کنید

   پاسخ
  • علی
   علی گفته:

   سلام وتشکر از راهنمایی خوبتون ،پکیج من بوتان مدل ونیزیا هست، رله شیر گازی خراب هست،میشه راهنمایی کنید کدوم رله روی برد هست؟ یا اینکه بفرمایید چگونه تست کنم تا رله خراب رو تعویض کنم؟ وبفرمایید شما اگر عوض کنید هزینش چقدر می شود.ممنون

   پاسخ
 23. ابوالفضل
  ابوالفضل گفته:

  سلام و عرض ادب ،،، پکیج من مرکوری ۲۴ است، که مدتی است چه در حالت تابستانی و چه زمستانی بعد از مدتی که کار میکند و دما بالا میرود بعد از اینکه دوباره به حالت استند بای میرود نمیتواند استارت کند تا سرد شود ویا باید مدتی زمان بگذرد، مثلا وقت در حالت زمستانی کار میکند و روشن است و شعله دارد با باز کردن آب گرم به حالت آب گرم سوییچ میکند و بعد از بستن آب گرم دوباره باید به حالت زمستانی روشن شود و شعله ایجاد شود،اما این اتفاق نمی افتد و رله فن بعد از مدت زمانی نه چندان کوتاه چندین بار قطع و وصل میشود و فن فعال شده و جرقه زن و بعد گاز و نهایتا ایجاد شعله،،،، رله ها همه تعویض کردم، فن باز شد و کاملا شستشو شده و بسیار نرم و روان کار میکند ، جرقه زن تمیز شده و سیم آن چک شد ،در اینها هیچ مشکلی وجود ندارد،،، آیا میتواند اشکال از برد اصلی باشد، حتی برد نمایشگر ، البته سنسورهای دمایی و فلومتر ، پرشر هوا هم تعویض شده،

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام ابولفضل عزیز
   بله میتواند مشکل از برد و یا cpu برد باشد و میتواند به اشتباه دستور صادر کند

   پاسخ
 24. مجید
  مجید گفته:

  باسلام پکیج بوتان مدل پرلا دارم بعد از رفتن برق روشن نمیشه وبرق داخلش نمیاد سرویس کار گفته برد ش سوخته ولی هیچگونه علامتی نداره میشه راهنمایی بفرمائید با تشکر

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام مجید عزیز وقت بخیر
   اگه برق داخل برد نمیاد احتمالا فیوز شیشه ای سوخته و اگه اونو تعویض کردید بازم نشد برد رو باید بزاریم زیر تست تا مشخص بشه مشکل ار چیه

   پاسخ
   • مجید
    مجید گفته:

    سلام چجوری بفرستمش برای تست از شهرستان مزاحمتون شدم فیوزش سالم است میگنه نرم افزارش بهم ریخته ایا قابل تعمییر است یا خیر

    پاسخ
 25. الهام
  الهام گفته:

  سلام
  پکیج پایونیر گلدیران از صبح خطای E4 نشون میداد و در حالت زمستانه و‌تابستانه روشن نمیشد . بعد از یک ساعت ، پنل کاملا خاموش و سیاه شده . البته قبلش پیچ فشار اب رو باز کرده بودیم و مقداری نشتی اب از دریچه اب داشت . ممنون میشم بگید اشکال کار احتمالا کجاست و قابل تعمیر هست یا خیر و چقدر هزینه داره ؟ ( چک کردم پریز مشکلی نداره )

  پاسخ
 26. جواد بلوچی
  جواد بلوچی گفته:

  سلام من برد پکیچم سوخته بردم تعمیر میگن تعمیر نمیشه از کجا میتونم یکی دیگه خرید کنم

  پاسخ
 27. علی
  علی گفته:

  سلام وتشکر از راهنمایی خوبتون ،پکیج من بوتان مدل ونیزیا هست، رله شیر گازی خراب هست،میشه راهنمایی کنید کدوم رله روی برد هست؟ یا اینکه بفرمایید چگونه تست کنم تا رله خراب رو تعویض کنم؟ وبفرمایید شما اگر عوض کنید هزینش چقدر می شود.ممنون

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام علی جان وقت بخیر
   برای تست رله ها باید از بازر اهم متر استفاده کنید و به علت پیچیدگی کمی مشکل هستش از طریق کامنت پاسختون رو دریافت کنید چون عملی باید انجام بدیم تا متوجه بشید و سعی میکنیم در اسرع وقت ویدیو رو براتون بگیریم و براتون ارسال کنیم و با بقیه دوستان به اشتراک بزاریم
   هزینه تعمیر برد کلا از 50 الی 300 هزار تومان بسته به ایراد برد متغیر هستش
   موفق باشید

   پاسخ
 28. سلام اسماعیلی هستم
  سلام اسماعیلی هستم گفته:

  ممنون میشم راهنمایی برمایید من یه پکیج بوتان مدل perl دارم نوبودت که دوسالی هست که ازش استفاده میکنم جدیداًیه مدت کوتاهی که روشن هست حدود ۵دقیقه اب سرد میشه و در صفحه نمایش گر ارور E01 میده که چراغ قرمز چشمک زن قرمز نمایش میده میخواستم بدونم ایراد کار کجاست البته تماسی که با نماینگی بوتان داشتم تلفنی بی اینکه بیاد بازدید کنه گفت برد دستگاه باید عوض بشه ومن سر دوراهی ماندم که واقا برد اشکال داره یا ایراد دیگری هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید🙏🏻

  پاسخ
 29. سلام اسماعیلی هستم
  سلام اسماعیلی هستم گفته:

  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید من یه پکیج بوتان مدل perl دارم نوبوده که دوسالی هست که ازش استفاده میکنم جدیداً یه مدت کوتاهی که روشن هست حدود ۵دقیقه اب سرد میشه و در صفحه نمایش گر ارور E01 میده که چراغ قرمز چشمک زن قرمز نمایش میده میخواستم بدونم ایراد کار کجاست البته تماسی که با نماینگی بوتان داشتم تلفنی بی اینکه بیاد بازدید کنه گفت برد دستگاه باید عوض بشه ومن سر دوراهی ماندم که واقا برد اشکال داره یا ایراد دیگری هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید🙏🏻

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر جناب اسماعیلی عزیز
   ارور مربوط به یون دستگاه هستش و باید به غیر از اون برخی قطعات دیگه تست بشه در اخر سر میرسه به برد کنترل به نظرم کم لطفی نمایندگی رو میرسونه بدون تست بخوان اول برد رو تعویض کنن

   پاسخ
 30. Ghasem
  Ghasem گفته:

  درود بر شما
  پکیج بوتان روی حالت شوفاژ کار نمیکنه و روی حالت آبگرمکن هم قطع و وصل میشه میخواستم ببینم اشکال کار کجاست
  سپاس از شما

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام قاسم عزیز
   سوال خیلی کلی هستش و جهت پاسخ دهی نیاز به چک کردن بعضی قطعات داره یکی از دلایل میتونه برد باشه اما قبلش باید بعضی قطعات چک بشه

   پاسخ
 31. محمد
  محمد گفته:

  سلام جرقه زن پکیج ایران رادیاتور پشت سر هم جرقه میزنه ،از جرقه زن نبود (تعویض کردم)از بردش هست.در ضمن جوشکاری انجام دادیم احتمال زیاد باعث نوسانات وآسیب برد شد، چه قطعه ای از برد امکان خراب شدن دارد؟

  پاسخ
 32. محمد
  محمد گفته:

  سلام جرقه زن پکیج ایران رادیاتور پشت سر هم جرقه میزنه ،از جرقه زن نبود (تعویض کردم)از بردش هست.در ضمن در خانه جوشکاری کردیم احتمالا آسیب به برد زده. چه قطعه ای از برد امکان خراب شدن دارد؟ممنون وسپاسگزار میشم اگه راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام محمد جان وقت بخیر
   برد باید تست بشه تا معلوم بشه ایراد از کدوم قسمت هستش از خیلی قطعات از جمله آی سی میتونه باشه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *