تعمیر برد پکیج

تعمیر برد پکیج دیواری

تعمیر برد پکیج دیواری در گروه فنی سرویسکاران۲۴ به‌وسیله پرسنل و تعمیرکاران آموزش‌دیده تعمیر میشوند که امروزه به دلیل بالا بودن مبلغ اجناس مصرفی پکیج دیواری قابل توجیه میباشد

 

تعمیر برد پکیج دیواری

گروه فنی سرویسکاران۲۴ سالیان سال است  که  در بحث تعمیر برد الکترونیکی  پکیج در برند های متفاوت مانند ایران رادیاتور ، بوتان ، گلدیران و دیگر برند ها  فعالیت می‌کند.

قابل ذکر است برخی برد های الکترونیکی قابل تعمیر نمیباشند و ارزش تعمیر ندارند به دلیل اینکه هزینه تعمیر با تعویض خیلی متفاوت نمیباشد.

و به نفع مشتری میباشد که به جای تعمیر برد پکیج دیواری آن را تعویض نماید.

دوستان توجه داشته باشید اکثر پکیج های بوتان در هنگام معیوب شدن برد دستگاه چراغ قرمز دستگاه روشن میشود.

که میتوانید اطلاعات بیشتری درباره تعمیر برد پکیج بوتان پیدا کنید و پیشنهاد میدهیم حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

 

نشانه‌های معیوب بودن برد پکیج دیواری

 

عیوب های به وجود آمده در پکیج‌های دیواری مختلف هستند و علائم و نشانه‌های مختلفی دارند .

به وجود امدن اشکال  در یکی از قطعات پکیج دیواری و یا کارکرد پکیج باعث اختلال در عملکرد دستگاه و درنهایت عیب در برد پکیج دیواری می‌شود.

و همان‌طور که می‌دانید بردها نقش هسته مرکزی و هماهنگ‌کننده کارکرد همه قطعات را بر عهده دارند.

ایجاد هرگونه اختلال در کارکرد قطعات و یا غیرطبیعی کارکردن پکیج دیواری و همچنین بعضی ارورها درصورتی‌که با تعمیرات اولیه رفع نشود مربوط به

تعمیر برد پکیج دیواری می‌باشد.

 

تعمیر برد پکیج دیواری

تعمیر برد پکیج دیواری

 

به شما پیشنهاد میدهیم مقاله علت تشکیل نشدن شعله و خاموش شدن مکرر پکیج مطالعه کنید شاید مشکل از برد دستگاه نمیباشد.

 

آیا برد های پکیج دیواری قابل تعمیر میباشند؟

برد در مدل‌ها و دستگاه‌های مختلف برحسب کارایی و یا توان و مدل دستگاه متفاوت می‌باشد حتی بعضی از شرکت‌ها بردهایی طراحی می‌کنند.

باقابلیت‌های خاص همان برند که در صورت بروز مشکل و عیب در برد، برد دستگاه باید تعویض شود و قابل تعمیر نباشد.

تعمیر و نوع تعمیر برد مثلاً تعویض یا تعمیر قطعات برد با تشخیص و عیب‌یابی صورت می‌گیرد و در ابتدا باید ایراد پکیج مشخص شود و بعد نظر قطعی را داد.

در کل بیشتر بردها قابل تعمیر می‌باشند مگر در موارد خاصی که عیب دستگاه به‌صورت حاد و خاص می‌باشد که در این صورت هنگامی‌که برای تعمیر مراجعه می‌کنید.

تکنسین‌ها در ابتدا با توجه به نوع عیبی که در دستگاه رخ‌داده است و بررسی برد، دستگاه را عیب‌یابی کرده و بر اساس آن درصورتی‌که برد قابل تعمیر نبوده .

و احتیاج به تعویض کامل برد یا تعویض قسمتی از برد داشته باشد به مشتری اعلام می‌گردد و تعمیر و یا تعویض قطعات و برد به انتخاب مشتری انجام می‌گیرد.

 

پیشنهاد میشود مقاله رسوب زدایی پکیج دیواری را مطالعه بفرمایید.

تا متوجه بشوید در خیلی از مواقع به علت جرم گرفتن دستگاه و ایجاد خلل در قطعات باعث روشن شدن چراغ ارور میشود که به اشتباه دلیل را خرابی برد پکیج تشخیص میدهند.

 

رله پکیج دیواری چیست؟

دوستان عزیز بیشترین قطعه ای که میتواند در برد  پکیج های دیواری دچار آسیب بشود رله های برد میباشد که نقش قطع و وصل برق را در قسمت هایی از برد دارند و گاها دیده شده است .

که در برد صدایی مانند قطع و وصل یک کنتاکت میاید اما دستگاه راه نمیفتد و با زدن چند ضربه به رله فن راه میفتد این نشانگر معیوب بودن رله میباشد که باید تعویض بشوند.

عزیزان توجه کنید وقتی یک یا دو عدد رله آسیب میبیند بهتر است هر ۴تا رله عوض بشود زیرا امکان دارد پس از تعمیر رله های قبلی بر اثر کارکرد و نوسان برقی که به برد دستگاه وارد شده .

و باعث خرابی رله ها شده است به ایراد بخورند و باعث هزینه دوباره بشوند البته باز هم برای تصمیم گیری بابت تعویض رله ها باید تست بشوند و بعد تعویض بشوند.

 

در صورت خرابی برد پکیج چه قطعاتی از کار میفتد؟

میتوان به این صورت توضیح داد که در صورت خرابی برد دستگاه تغریبا هیچ قطعه ای که از برد دستور میگیرد راه نمیفتد و میتوان برد دستگاه را مغز دستگاه نامید.

زیرا اگر یک قطعه از آن مشکل پیدا کند در کل مدار برقی خلل ایجاد میشود و در بعضی مواقع در اثر نوسانات شدید احتمال سوختن و از بین رفتن قطعاتی مانند فن و پمپ دستگاه میباشد.

تعمیر برد پکیج دیواری

تعمیر برد پکیج دیواری

از کجا متوجه بشویم برد پکیج دیواری ایراد دارد؟

 

تعمیرکاران پکیج دیواری  غیر مجاز یا بدون مهارت در امر  تعمیر پکیج دیواری  معمولا به دلیل  پیدا نکردن ایراد در تشخیص عیب دستگاه  مشکل را  برد میدانند.

اما در واقع این نیست که هر مشکلی که پکیج دیواری  داشت برای برد میباشد.

برای تشخیص درست که ایا این مشکلات از برد است یا نه باید از افراد با مهارت بالا دعوت کنید که برای بازدید دستگاه حضور پیدا کنند. تا با تشخیص اشتباه شما را متحمل هزینه نکنند.

کد های خطای هر پکیج دیواری  در برخی موارد به تعمیرکاران  اطلاع میدهد که مشکل از کدام قطعه  پکیج دیواری  میباشد.

هر کدام از برند ها اعلام خطایی دارند. با توجه به کد مربوط خطا میتوان تشخیص داد که مشکل چیست.

 

عزیزان توجه داشته باشید وقتی دستگاه ارور داد اولین چیزی که چک میکنید بار دستگاه میباشد که باید بین ۱ تا ۲ باشد.اگر روی صفر قرار گرفته است

میتوانید مقاله هواگیری پکیج شوفاژ دیواری را مطالعه کنید و مرحله به مرحله پیش بروید.

 

چه عواملی باعث خرابی برد پکیج میشود؟

 

 • یکی از دلایل اصلی مشکلات برد پکیج قدیمی بودن دستگاه و گرفتن گرد و خاک هست.
 • این گرد و خاک سطح برد رو پوشش میدهد و در مواردی قطعات به هم اتصال میدهد و این باعث اتصال کوناه شده و قطعه ای از پکیج خراب میشود.
 • در برخی مواقع سر ریز شدن آب  از پکیج و ریختن آب روی سطح برد  میتواند باعث رسوب شده که در طولانی مدت باعث سوختن پکیج شود.

میتوانید علت سر ریز شدن آب پکیج را مطالعه کنید که اصلا چه دلیلی دلرد که آب پکیج دیواری تخلیه شود و چه صدماتی وارد میشود

 • مدت زمان کارکرد قطعات الکترونیکی معمولا یک  زمان مشخصی دارد . مثلا یک خازن الکترونیکی ۱۰۰۰ ساعت   میتواند کار کند و بعد از مدتی باد کرده و کارای خود را از دست میدهد.

پیشنهاد میشود قبل از اینکه اقدام به دریافت سرویسکار کنید حتما مقاله تعمیر پکیج دیواری را مطالعه کنید.

زیرا هم دارای فیلم و جداول ارور دستگاه ها میباشد و مقاله کاملی میباشد.

خیلی از مشتریان با خواندن مقالات مشکل دستگاه راخودشان حل نمودند و اما اگر با خواندن حل نشد گروه فنی سرویسکاران ۲۴ در خدمت شما عزیزان میباشد.

9 پاسخ
 1. علی
  علی گفته:

  سلام.خسته نباشید.پکیج شوفاژ کارمدل الگانت حین کارکردن خاموش میشه ویا درهنگامی که پکیج اتوماتیک هست صفحه نمایش اون کمرنگ میشه ویا محو میشه ویا خطای ECمیده ویا OFمیزنه.ایا علت اون کابل ارتباطی بین برد اصلی وصفحه نمایشه یا اشکال چیز دیگه هست.مگه کابل به راحتی خراب میشه؟ممنون

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام ارادتمند
   این مشکل باید چک بشود تا ایراد پیدا بشود اما احتمال قطعی وجود دارد در صورت تمایل میتوانید تماس بگیرید و مشاوره تلفنی بگیرید

   پاسخ
 2. mansour
  mansour گفته:

  سلام . ما بعد از چند روز که از مسافرت برگشتیم اقدام به روشن کردن پکیج که از نوع بوتان است کردیم‌ متاسفانه هنگامی که دکمه پکیج رو به سمت حالت زمستانه قرار میدادیم عمل نمیکرد با تعمیرکار تماس گرفتیم تعمیرکار بعد از بازدید گفت برد پکیج سوخته و باید تعویض شود درصورتیکه پکیج قبل از مسافرت خاموش بود ایشان گفتند احتمالا بدلیل صاعقه و بارون شدیدی که چند روز بوده علیرغم خاموش بودن پکیج برد سوخته و یه برد جدید با هزینه حدود ۶۰۰ تومن برای ما نصب کردند. حالا من یه شک برام ایجاد شده چون محیط خونه بسیار سرد بوده امکان یخ زدگی برد وجود داشته آیا با گرم شدن محیط امکان داشت برد درست شود

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام دوست عزیز موضوع اصلی یخ زدگی برد نیست یا با گرم شدن محیط قطعا مشکل رفع نمیشود به عنوان مثال بخوام عرض کنم خدمتتون اگر با سرد شدن برد آسیب ببیند تمامی دستگاه هایی که در بالکن و محیط باز قرار دارند در زمستان باید دچار مشکل بشوند.
   این مشکل باید بررسی بشود تا متجه اشکال رخ داده بشویم

   پاسخ
   • mansour
    mansour گفته:

    ممنون پس احتمال زیاد همون سوختگی برد بود چون با تعویض برد پکیج شروع بکار کرد ولی شک من بخاطر این بود که قبل از خاموش کردن و مسافرتمون پکیج سالم بود البته به قول تعمیرکار. چهارمین برد پکیج بوده که در منطقه ما بوده که بعد از بارندگی شدید این اتفاق براسون افتاده و شکشون بخاطر ایجاددصاعقه از طریق دودکش بود ولی مطمئن نبودند و خودشون هم متعجب بودند

    پاسخ
 3. احمدی
  احمدی گفته:

  سلام پکیج بوتان دارم چراغ قرمز دائم روشن هست روحالت وسط میزاریم سبز چشمک زنه ببعد این که رو حالت تابستان یا زمستان میزاریم بعد اب گرمو باز میکنیم قرمز میشه میشه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر
   باید دستگاه چک شود ولی میتونه ایراد از ntc یا مجموعه فن و یا فلوسوییچ دستگاه باشد برای پیدا کردن ایراد به صورت قطعی باید کارشناسی شود
   برای اطلاعات بیشتر میتونید به لینک زیر مراجعه کنید و کامل درباره تمام خطاهای پکیج مطالعه بفرمایید
   http://bit.ly/2nRsWjd علت قرمز شدن چراغ پکیج بوتان
   با سپاس از شما

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *