تعمیرات استخر در اقدسیه

تعمیرات استخر در اقدسیه

تعمیر و نگهداری استخر خانگی

با مرور زمان و استفاده مکرر از استخر به مرور نشانه های فرسایش در آن دیده میشود و نیاز به تعمیرات دارد ترک خوردگی، لکه های توخالی و ورقه شدن رنگ و نقاطی را در پلاستر استخر پوشش می دهند.برداشت بلاستر استخر بخشی از تعمیر و نگهداری استخر است.در تعمیر استخر خانگی موارد مختلفی وجد دارد که در ادامه شما عزیزان را نسبت به آنها آگاه میکنیم.

تجهیزات تعمیر و نگهداری استخر 

تجهیزات تعمیر استخر خانگی شامل محصولات برای تعمیر پلاستر استخر ، تعمیر کاشی ، تعمیر استخرشنا ، تعمیر وینیل لاینر ، درزگیری مفاصل ، تعمیر پمپ و شیر ، لوله کشی و لوازم تعمیر نشتی استخر می باشد.

کلرزدن در تعمیر و نگهداری استخر

یکی ازکارهای که حتما و به طور مرتب در زمان های مشخص باید انجام گیرد زیرا با سلامت افراد ارتباط مستقیم دارد. ضدعفونی استخر شنا با کلر است که با  استفاده از فرآیند الکترولیز انجام میگیرد. روش دیگر کلرزنی نمکی است هردوی این روشها دارای معایب و مزایای مخصوص خود هستند.

دوستان پیشنهاد میشود هر چند وقت یک بار استخر خانگی نیاز به اسید شویی دارند برای اطلاعات بیشتر میتوانید کلیک کنید تا هدایت بشوید

تعمیرات استخر در اقدسیه

جارو کردن استخر خانگی

در تعمیر استخر خانگی دو روش اصلی برای جارو کردن کف استخر وجود دارد: استفاده از جاروی روباتیک و جارو کردن به روش دستی. جاروی دستی این است که در استخرهایی که آشغال و یا جلبک زیادی در ته استخر ته نشین شده است مورد استفاده قرار میگیرد.در صورت استفاده از جاروی روباتیک، مجدداً قسمتی از این مواد از داخل جارو به داخل استخر برمیگردد . بنابراین در استخرهای با حجم کثیفی بالا و یا دارای جلبک، استفاده از جاروی دستی نسبت به جاروی روباتیک، ارجحیت دارد.

جارو کردن استخر در یکی از سه حالت زیر انجام می گیرد:

  • برنامه نظافت منظم یکبار در هفته
  • بعد از بارش باران و یا طوفان که باعث ورود خاک و آشغال زیاد به آب استخر میشود
  • بعد از استفاده از مواد شفاف کننده و منعقد کننده

فیلتر تصفیه استخر خانگی

عبور آب از فیلتر تصفیه استخر و جکوزی که اولین مرحله در بهبود و اصلاح کیفیت آب مورد استفاده است.

تصفیه کردن آب یک فرآیند کلا فیزیکی است که در آن ذرات آلاینده،ذرات معلق و ناخالصی های موجود درآب از آن گرفته میشود.

به طور کلی برای تصفیه آب استخر شناها عمدتا از سه نوع فیلتر که عبارتند از :

  1. فیلتر تصفیه شنی،
  2. فیلتر تصفیه دیاتومه
  3. فیلترکارتریجی در تصفیه آب استخر استفاده می شود

موارد مهم در تعمیر و نگهداری استخر خانگی

بعد از آب گیری استخر چند مورد از جمله دمای آب و مواد شیمیایی آب باید مورد توجه باشد .مواد شیمیایی که به آب استخر اضافه می کنند به ترتیب کلر ، سولفات آلومینیوم ( زاج ) و سولفات مس ( کات کبود ) می باشند.باید به این نکته دقت کند که منابع مورد استفاده در استخر درخشش اضافه تولید نکنند و نورپردازی داخلی استخر را به عنوان یک نقطه ی تمرکز در یک انتهای استخر به حساب آورید. دلیل استفاده  مبدل حرارتی انعطاف پذیری قابل اطمینان بسیار بالای آن است. در صورت استفاده از دیگ و مبدل حرارتی به صورت واحدهای مجزا در صورت بروز مشکل می توان صرفا همان قسمت از سیستم را بدون اختلال در عملکرد سایر بخش ها تعمیر یا تعویض کرد. (تعمیر استخر سونا جکوزی)

دیدید یه وقتایی منبع های پمپ آب و الکتروموتور ها به شدت داغ میکنه…؟!!!

ما در همین راستا مقاله ای انتشار داده ایم تا جواب این سوال را به طور کامل برای شما عزیزان تشریح کرده باشیم میتوانید کلیک بفرمایید و مطالعه کنید