تعمیر استخرخانگی

با گذشت زمان و استفاده مکرر استخر شنا ممکن است به مرور نشانه‌های سایش در آن دیده شود و ممکن است نیاز به تعمیرات داشته باشد ترک‌خوردگی، لکه‌های توخالی و ورقه شدن رنگ‌های معمول هستند و نقاطی را در پلاستر استخر پوشش می‌دهند.

برداشت پلاستر استخر

هنگامی که پلاستر استخر برداشته می‌شود زیر پلاستر نشان داده می‌شود تعمیر استخر خانگی ممکن است با دشواری همراه باشد اما با ابزارهای مناسب، مواد مناسب و وقت کاری مناسب می‌توان تعمیرات استخر خانگی را انجام داد.

تجهیزات تعمیر استخر خانگی

تجهیزات تعمیر استخر خانگی شامل محصولات برای تعمیر پلاستر استخر ، تعمیر کاشی توسط گروه سرویسکاران 24 ، تعمیر استخرشنا ، تعمیر وینیل لاینر ، درزگیری مفاصل ، تعمیر پمپ و شیر ، لوله‌کشی و لوازم تعمیر نشتی استخر می‌باشد.

این که آیا شما در حال برنامه‌ریزی برای ترمیم ترک‌های جزئی هستید یا می‌خواهید استخر خود را برای ساخت کامل آماده کنید گروه بر اساس نوع پروژه در خدمت شما می‌باشد.

برخی خدمات تعمیر و نگهداری استخر خانگی

کلرزدن استخر خانگی

در تعمیر و نگهداری استخر خانگی یکی ازکارهایی که باید انجام گیرد ضدعفونی استخر شنا با کلر و با  استفاده از فرآیند الکترولیز می‌باشد. در فرآیند الکترولیز، با عبور محلول آب نمک از یک پیل الکترولیتی، کلریدسدیم (نمک) در آب به گاز کلر تبدیل شده و وقتی که در آب حل می‌شود، تبدیل به هیپوکلریت سدیم (کلر مایع) می‌شود.

شش مزیت استفاده از کلرزن نمکی

اغلب بر سر این موضوع که استفاده از روش کلرزنی قدیمی برای ضدعفونی یک استخر شنا بهتر است یا کلرزن نمکی، نظرات زیادی مطرح شده و نتیجه‌گیری می‌شود که هر دوی این روش‌ها دارای معایب و مزایای مخصوص به خود هستند. با این وجود، ما در این مقاله می‌خواهیم به مزایای کلر‌زن نمکی اشاره کنیم.

تا مصرف‌کنندگان،آشنایی بیشتری با این محصول جدید پیدا کنند:

1- کم شدن مضرات کلر زیاد

2- تعمیر و نگهداری آسان

3- فواید سلامتی

4-کم بودن هزینه

5- احساس راحتی بیشتر

6- انعطاف و تطبیق‌پذیری

تعمیر استخر خانگی

نگهداری استخر با استفاده از تجهیزات با برندهای :

 • های وارد Hayward
 • ایماکس Emaux
 • فلکسینوکس Flexinox
 • گراندفوس Granfos
 • پروزون Prozone
 • پول استار Poolstar
 • زیمنس
 • هلو Helo
 • مبدل حرارتی
 • الکتروپمپ
 • ازن ژنراتور Ozone Generator

انواع خدمات تاسیسات از قبیل:

 • تنظیم و سرویس مشعل
 • لوله‌کشی
 • تعمیر پمپ
 • تعویض دیگ
 • اسیدشویی منبع و …
 • انواع لوله‌کشی
 • تعمیرات
 • تجهیز و راه‌اندازی
استخر

جاروکردن استخر خانگی

در تعمیر استخر خانگی دو روش اصلی برای جاروکردن کف استخر وجود دارد: استفاده از جاروی روباتیک و جارو کردن به روش دستی. مهمترین دلیل استفاده از جاروی دستی این است که در استخرهایی که آشغال و یا جلبک زیادی در ته استخر ته‌نشین شده است.

استفاده از جاروی روباتیک

در صورت استفاده از جاروی روباتیک، مجدداً قسمتی از این مواد از داخل جارو به داخل استخر برمی‌گردد و به این ترتیب، نظافت استخر به درستی صورت نمی‌گیرد و آب استخر دوباره کدر می‌شود. بنابراین در استخرهای با حجم کثیفی بالا و یا دارای جلبک، استفاده از جاروی دستی نسبت به جاروی روباتیک، ارجحیت دارد.

به طور معمول جارو کردن استخر در یکی از سه حالت زیر انجام می‌گیرد:

– برنامه نظافت منظم یک‌بار در هفته

– بعد از بارش باران و یا طوفان که باعث ورود خاک و آشغال زیاد به آب استخر می‌شود

– بعد از استفاده از مواد شفاف‌کننده و منعقد‌کننده

در حالت بعد، باید کمی به استخر شنا زمان داده شود تا آشغال‌ها و لخته‌های منعقد شده کاملاً در کف استخر ته‌نشین شده و بعد از آن شروع به جاروکردن نمایید.

تعمیر استخر خانگی

برای هماهنگی و ثبت آدرس همین حالا با یکی از خطوط ما تماس حاصل فرمایید

09197796899

02155706792

مدیریت:مهندس منتظری

09128696191

فیلتر تصفیه در استخر خانگی

یکی دیگر از مراحل در نگهداری و تعمیر استخر خانگی در تهران عبور آب از فیلتر تصفیه استخر و جکوزی که اولین مرحله در بهبود و اصلاح کیفیت آب مورد استفاده است.

تصفیه کردن آب یک فرآیند کلا فیزیکی است که در آن ذرات آلاینده،ذرات‌معلق و ناخالصی‌های موجود درآب از آن گرفته می‌شود. با استفاده از فیلتر‌های تصفیه آب حتی می‌شود قسمتی از باکتری‌های موجود در آب را هم جدا نمود در نظر داشته باشید که فرآیند فیلتراسیون با فرآیند ضد عفونی کردن آب فرق می‌کند.

به طور کلی برای تصفیه آب استخر شناها عمدتا از سه نوع فیلتر که عبارتند از :

 • فیلتر تصفیه شنی،
 • فیلتر تصفیه دیاتومه
 • فیلترکارتریجی در تصفیه آب استخر استفاده می‌شود
تعمیر استخر خاگی

ویدیو آموزشی جاروی استخر خانگی

عزیزان توجه داشته باشید برای جاروی استخر خانگی نیاز به اقلام زیر می‌باشد:

 1. الکترو پمپ
 2. شلنگ
 3. دسته جارو
 4. کله‌گی جارو

برای جاروی استخر ابتدا باید شلنگ ورودی و خروجی جارو را نصب کنید. سپس شروع به هواگیری شلنگ کنید و وقتی هوای شلنگ تخلیه شد ، شلنگ را به روی کله‌گی نصب می‌کنید و همچنین دسته جارو را نصب می‌کنید و داخل استخر قرار می‌دهید.

به صورت خطی و خیلی آرام شروع به جاروی کف استخر می‌کنید و تمام املاح و اجسام کف استخر را جمع می‌کنید و حتما آب تخلیه شده را به گریل فاضلاب هدایت کنید.

تاسیسات استخر یعنی چی؟ چجوری آب تصفیه میشه؟ چرا کلر میزنن به آب؟

توضیح مختصری درباره برخی از موارد در تعمیر استخر خانگی

موارد مهم در نگهداری استخر

در نگهداری و تعمیر استخر خانگی این موارد باید رعایت شود بعد از آب‌گیری استخر چند مورد از جمله دمای آب و مواد شیمیایی آب باید مورد توجه باشد .مواد شیمیایی که به آب استخر اضافه می‌کنند به ترتیب کلر ، سولفات آلومینیوم ( زاج ) و سولفات مس ( کات کبود ) می‌باشند.

راه‌اندازی استخر خانگی

بعد از آب‌گیری استخر تمام پمپ‌های تصفیه استخر و پمپ گرمایشی آن را روشن کرده و اجازه دهید به مدت ۲۴ ساعت آب استخر از فیلتر‌ها عبور کند  باید کل آب استخر ۴ بار از سطح فیلتر عبور کند و مواد اضافه از فیلتر بگذارد.

تعمیر استخر خانگی

نورپردازی استخر خانگی

یکی از جذاب‌ترین چیزهایی که می‌تواند فضای استخر شما را جذاب‌تر و پرطرفدارتر و زیباترکند نورپردازی است. نورپردازی سقف استخردر ابتدا باعث کارایی آن در شب می‌شود. ودر ادامه زیبایی خاصی به استخر می‌دهد که برای بسیاری از ما شنا در شب یک تجربه‌ی عالی است که با یک نورپردازی مناسب می‌توانیم به این فضای عالی دست پیدا کنیم.

نکته:

باید به این نکته دقت کنید که منابع مورد استفاده در استخر درخشش اضافه تولید نکنند و نورپردازی داخلی استخر را به عنوان یک نقطه‌ی تمرکز در یک انتهای استخر به حساب آورید. که بیشتر باعث جذابیت و شنایی راحت در شب شود.

تعمیرکار استخر خانگی

مبدل گرمایشی استخر خانگی

به طور کلی در نگهداری و تعمیر استخر خانگی

دلیل استفاده  مبدل حرارتی انعطاف‌پذیری قابل اطمینان بسیار بالای آن است. در صورت استفاده از دیگ و مبدل حرارتی به صورت واحدهای مجزا در صورت بروز مشکل می‌توان صرفا همان قسمت از سیستم را بدون اختلال در عملکرد سایر بخش‌ها تعمیر یا تعویض کرد.

تعمیر استخر ، سونا بخار ، سونا خشک ، جکوزی ، حوضچه آب سرد

تعمیر و نگهداری سونا بخار

در نگهداری و تعمیر استخر خانگی مورد دیگر نگهدار و تعمیر سونا است  سونای بخار شامل دو قسمت است. قسمت اول درواقع همان رعایت نظافت فضای داخل سونا است که با شستشوی آن با مواد شوینده امکان‌پذیر خواهد بود.

قسمت دوم که به عهده تعمیرکار استخر خانگی است

مهم‌ترین مرحله نیز به شمار می‌رود، نگهداری از تجهیزات مولد بخار است.برای تمیز کردن فضای داخل سونا، نباید از مواد تمیز‌کننده خورنده استفاده شود چرا که این مواد باعث ایجاد خراش و خوردگی بر روی این سطوح می‌شوند.

تعمیر و نگهداری سونا بخار

اسیدشویی استخر خانگی

یکی دیگر از موارد در نگهداری و تعمیر استخر خانگی اسیدشویی استخر است که در اصل برداشتن یک لایهء ظریف و نازک از کثیفی‌ها از سطوح استخر می‌باشد.


نکته قابل  توجه:

در موقع اسیدشویی استخر باید به شرایط محیط توجه کند اسیدشوی استخرهای موجود در فضای باز و فضای بسته با هم متفاوت است.
اسیدشویی استخر یک تخصص خاص وجدا از واحد تعمیر و نگهداری استخر می‌باشد.

اسید شویی استخر خانگی

تعویض سیلیس فیلتر تصفیه

در نگهداری و تعمیر استخر خانگی یکی دیگر از موارد که باید توسط تعمیر کار استخر خانگی انجام شود. تعویض و یا تمیز کردن سیلیس فیلتر تصفیه است برای تمیز کردن سیلیس فیلتر تصفیه باید از مواد شیمیایی مخصوص این کار استفاده شود.

این مواد شیمیایی

باعث تمیز شدن سیلیس از چربی‌ها، ذرات و خاک چسبیده به آنها میشود بر اساس نظر سازنده ماده شیمیایی تمیز کننده سیلیس فیلتر تصفیه ، محلول با غلظت مناسب این ماده را تهیه کرده و آماده استفاده نمائید.

تعویض سیلیس فیلتر تصفیه استخر خانگی
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمای حقوق متعلق به گروه فنی سرویسکاران24 میباشد

Call Now Buttonتماس 9 الی 21