طریقه نصب سختی گیر پکیج

به راحتی فیلتر پکیج را تعویض کنید | نصب سختی گیر مغناطیسی

دوستان عزیز و گرامی در این مقاله قصد داریم انواع فیلتر پکیج های دیواری را معرفی کنیم و طریقه نصب آنها را شرح دهیم ، همچنین معرفی سختی گیر مغناطیسی که امروزه به شدت در پکیج های دیواری مصرف میشود را معرفی کنیم.

خیلی از مشتریان با ما تماس یگیرند و از رسوب گرفتن تند به تند مبدل پکیج دیواری گلایه دارند و ما در بیشتر مواقع وقتی برای کارشناسی تکنسین های تیم فنی را اعزام میکنیم به یک نتیجه مشترک میرسیم آن هم عدم استفاده از رسوب گیری پکیج یا به عبارتی  سختی گیر های مغناطیس میباشد.

پس ما به این نتیجه رسیدیم که درباره راه های جلوگیری از رسوب گرفتن پکیج های دیواری مقاله ای انتشار دهیم و اطلاعات جامع و کاملی به شما همراهان عزیز و گرامی دهیم . خوب میرویم سر اصل مطلب:

کار سختی گیر و یا فیلتر در پکیج چیست؟


جلوگیری از چسبیدن سختی آب (همان سفیدک های داخل کتری) در داخل مبدل پکیج دیواری. این تنها کار سختی گیر پکیج دیواری است و بر خلاف تصور عامه سختی گیر هرگز از رسوبهایی مثل شن و ماسه و یا هر رسوب دیگری جلوگیری نمیکند اما خوب بی تاثیر هم نمیباشد.

تاثیر سختی گیر پلی فسفات روی پکیج کاملا محسوس است و در پکیج های تک مبدل بسیار ضروری است و اگر در پکیجهای تک مبدل اسید شویی انجام شد نصب سختی گیر خیلی واجب و اجتناب ناپذیر است.

البته در پکیجهای دومبدل هم بارها تفاوت نصب سختی گیر و عدم نصب آن را خودم در تجارب نزدیک دیده ایم.

توصیه ما به شما نصب سختی گیر از نوع پلی فسفات است و اگر هم قصد دارید از سختی گیر مغناطیسی استفاده کنید حتما باید به دنبال یک سختی گیر قوی و فوق العاده باشید . اما در مورد سختی گیر پلی فسفات باید عرض کنم ک با یک کیفیت متوسط هم تاثیر خوبی بر روی پکیج دارد.

سوال: در اینجا خیلی از شما عزیزان سوال کرده بودید نمک فیلتر تصفیه پکیج هر چند وقت یک بار باید تعویض شود؟

در مناطق پر رسوب باید شش ماه یک بار ماده پلی فسفات تعویض گردد. ودر مناطقی ک رسوب آب متوسط است بطور سالیانه باید تعویض گردد.

سوال: ایا خطر ترکیدن فیلتر وجود دارد؟؟

بله امکان شکستن. و یا سوراخ شدن ان وجود دارد پس دقت شود تا از یک برند معتبر استفاده شود.

روشهای نرم کردن آب پکیج چیست؟


1 استفاده از ضد رسوب پلی فسفات

2 سختی گیر مغناطیسی

طریقه نصب سختی گیر پکیج

سختی گیر پلی فسفات

نصب سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی

طریقه نصب سختی گیر مغناطیسی پکیج:


کربنات کلسیم موجود در آب از دمای حدود 40 درجه سانتیگراد شروع به رسوب میکند، لذا نصب این فیلتر در ورودی آب ساختمان جهت جلوگیری از ته نشینی رسوب بر روی مبدل اصلی و ثانویه سیستم های گرمایشی توصیه می گردد.

لازم به ذکر است رسوب زدای مغناطیسی در کاهش رسوب گذاری آب بر روی سطوح داغ در حالتی که آب در یک سیکل بسته در حال چرخش باشد نیز موثر است (مثلا در مدار گرمایش) و در حالتی که سختی آب ورودی به مدار گرمایش بالاتر از 200 پی پی ام باشد کاربرد دارد.

یکی از انواع مختلف سختیگیر است که با ایجاد میدان مغناطیسی درون لوله ای که وارد مجتمع می گردد باعث یونیزه شدن آب و نهایتا جداسازی پارامترهای سخت آب می شود.

در منازل مسکونی از سختی گیر مغناطیسی به منظور نرم نمودن آب و جلوگیری از رسوب لوله های رادیاتور (شوفاژ) ، آبگرم کن ها و پکیج های دیواری استفاده می شود.

با توجه به اینکه پکیج های  دیواری حجم قابل توجهی از آب را برای چرخش درون رادیاتورها و لوله های آب گرم و حمام به چرخش در می آورند عدم استفاده از سختیگیر سر راه ورودی به پکیج دیواری باعث ایجاد مشکلات فراوانی از جمله گرفتگی و انسداد خواهد شد.

لذا ما پیشنهاد میکنیم حتما از سختی گیر مغناطیسی استفاده نمائید.

سختی گیر مغناطیسی

سختی گیر مغناطیسی

فیلتر رسوب گیر پکیج و آبگرمکن فیلبرتو پلی مگنت پلاس :


مهمترین ویژگی فیلتر  پکیج پلی مگنت پلاس در استفاده از دو مرحله حذف رسوبات با استفاده از نیروی قوس مغناطیسی و استفاده از ترکیب شیمیایی نمک سدیم هگزامتازون می باشد که با استفاده از این ذو مرحله، رسوبات به صورت کامل شکسته شده و این ذو مرحله به صورت مکمل عمل کرده و در جهت حذف هرچه بهتر رسوبات به محافظت از دستگاه های پکیج و آبگرمکن و ماشین ظرفشویی و لباسشویی و غیره می پردازد؛ در حالیکه در فیلترهای سابق فقط از خاصیت ترکیب شیمیایی استفاده می شد و نیروی قوس مغناطیسی به عنوان مکمل وجود نداشت.

از دیگر مزایای فیلتر پلی مگنت این است که در صورت انقضاء کریستال ها به جهت فراموشی مصرف کننده، این فیلتر از مرحلۀ اول خود که دارای نیروی مغناطیسی بوده همچنان استفاده می کند.

همچنین لازم به ذکر است این نیروی قوس مغناطیسی به جهت داشتن مگنت های نیدیوم دارای عمر مفید بیش از 30 سال می باشند و نیاز به تعویض ندارند و بر خلاف فیلترهای سابق با انقضای کریستال ها، فیلتر کارایی خود را از دست نمی دهد.

مزیت سوم فیلتر پلی مگنت پلاس طول عمر بیشتر کریستال های پلی فسفات می باشد.

خرید فیلتر پلی فسفات پکیج

نحوه نصب نصب رسوب گیر (فیلتر ) پکیج :


برای نصب فیلتر پلی فسفات بعد از شیر آب سرد پکیج فیلتر را به شیر ورودی نصب کنید و طرف دیگر فیلتر پکیج را به طریق شلنگ به زیر دستگاه نصب کنید.

پس از مدتی کارکرد خواصیت نمک های داخل فیلتر پلی فسفات از بین میرورد میتوانید مخزن لیوانی شکل را برعکس عقربه های ساعت باز کنید نمک ها را خارج کنید و نمک های جدید را جایگزین کنید و به حالت اول ببندید.

برای نصب سختی گیر مغناطیسی هم به همین روال پیش میروید اما با این تفاوت که سختی گیر را زیر دستگاه میبندید و شلنگ را به شیر ورودی نصب میکنید.

 عزیزان حتما از فیلتر های پکیج دیواری برای جلوگیری از رسوب مبدل ها و سختی آب از فیلتر پکیج پلی فسفات یا سختی گیر مغناطیسی استفاده نمایید 

7 پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام وقت بخیر
   از بین رفتن واشر (اورینگ دور در فیلتر) و یا ترکیدگی خود استوانه فیلتر میتونه باشه

   پاسخ
 1. مجید
  مجید گفته:

  سلام
  صافی آب میده و نمی باز و بستش کرد خیلی خیلی سفت شده. چیکار کنم که دیکه آب نده
  اگر بخوام واشرش عوض کنم چطور بازش کنم .
  ظاهر بیرونی استوانه نترکیده ممکنه از داخل ترکیده باشه؟
  اگر ترکیدگی داشته باشه قابل عوض کردن هست.
  خیلی ممنونم

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام مجید عزیز وقت بخیر
   با آچار شلاقی میتونید باز کنید بعضی موقع ها مجبور به استفاده از ابزار های قدرتمند میشید جهت باز کردنم قطعات ضعیف

   پاسخ
 2. علی
  علی گفته:

  فیلتر تصفیه رو استوانه ی اونرو عوض کردیم الان او پیچ مشکی نا آخر بسته نمیشه وآب میده چکار کنیم

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام علی جان اون پیچ هوا گیری هستش و باید با اچار الن سفت بشه اگه سفت کردید و باز آب میده فیلتر رو مرجوع کنید یا اورینگ پیچ رو تعویض کنید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *