نصب پمپ آب خانگی و منبع

نصب پمپ آب خانگی و منبع

نصب پمپ آب خانگی و منبع – در بسیاری از موارد دیده شده که بعضی از مشتریان در راستای کاهش هزینه ها، شخصا اقدام به نصب پمپ آب خانگی می‌کنند که در صورت داشتن تجربه قبلی نصب پمپ آب مشکلی پیش نخواهد نمود.

اما در مواقعی که به دلیل فنی بودن اقدام به نصب پمپ آب خانگی و منبع می‌نمایید و میزان اطلاعات خود را با نصاب پمپ آب خانگی و منبع یکسان بدانید، احتمال اینکه متحمل خسارت گردید زیاد است که با وجود پرداخت هزینه اصلی که هزینه خرید پمپ آب خانگی می‌باشد.

نتوانید خروجی و بازدهی مناسب از پمپ آب خانگی خود بگیرید و هم‌چنین در بعضی مواقع دیده شده که به دلیل نصب نامناسب، پمپ آب سوخته و مشتری مجددا متحمل پرداخت هزینه مجدد برای خرید پمپ شده . لذا توصیه می‌شود از نصاب پمپ آب خانگی حرفه‌ای استفاده نمایید.

عزیزانی که در تهران ساکن هستند می‌توانند مقاله نصب پمپ آب خانگی در تهران مطالعه بفرمایند

نصب پمپ آب خانگی و منبع

تنظیم و نصب غیراصولی پمپ آب و منبع 

1. افزایش مصرف برق

با نصب غیراصولی پمپ آب احتمال افزایش مصرف برق تا پنج برابر و در نتیجه پرداخت هزینه برق بالاتر و احتمال ایجاد پدیده ضربه کله قوچی که باعث خسارات سنگینی به سیستم پمپ آب خانگی می‌شود.

2. سرویس دوره‌ای پمپ

برای نصب پمپ آب خانگی و منبع شما لازم است هر چند وقت یکبار از طرف نصاب پمپ آب خانگی و منبع انجام گیرد پمپ آب خانگی همانند دیگر وسایل مکانیکی و برقی احتیاج به سرویس‌های دوره‌ای دارد. تا از خسارات احتمالی جلوگیری شود، پمپ شما نیز باید هر سه ماه یکبار توسط نصاب پمپ آب خانگی مورد سرویس و بازرسی قرارگیرد تا سالیان سال و بدون مشکل برای شما کار کند.

3. روشن شدن پمپ حتی در زمان فشار مناسب

گاهی دیده می‌شودکه به علت نصب پمپ آب خانگی و منبع به صورت ناصحیح، پمپ آب خانگی در زمانی که فشار آب سیستم شهری هم که مناسب است استارت شده و کار می‌کند، درصورتی‌که در زمان مناسب بودن فشار آب سیستم شهری این اتفاق نباید رخ دهد.

و گاهی قطع نمی‌کند که می‌توانید برای اطلاعات بیشتر علت یکسره کارکردن پمپ آب کنید.

4. روشن و خاموش شدن متعدد پمپ

در صورت رعایت نکردن نکات کلیدی در روش صحیح نصب پمپ آب خانگی و منبع ، پمپ دائما روشن و خاموش شده و حتی ممکن است پمپ دائما روشن مانده و موتور پمپ آب خانگی بسوزد.

مقاله پیشنهادی ما علت خاموش و روشن شدن مکرر پمپ آب می‌باشد

نصب پمپ آب خانگی و منبع

5. عدم تنظیم منبع تحت فشار آب

فشار باد منبع تحت فشار آب رابطه مستقیمی با راندمان پمپ، مصرف برق و طول عمر مفید پمپ آب و منبع و کلید اتوماتیک دارد. در صورت درست تنظیم نشدن منبع، به دلیل کم بودن فشار باد پشت پمپ، پمپ هر لحظه استارت می‌کند تا فشار مورد نیاز را تامین کند، در نتیجه این اشکال عامل کم شدن عمر مفید پمپ، کلید اتوماتیک و منبع تحت‌فشار آب می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم در صورت داشتن نوسان در آب حتما کلیک کنید

6. ارتفاع پمپ نسبت به سطح آب

انتخاب غیر صحیح محل نصب پمپ آب خانگی و منبع می تواند در فشار مکش پمپ تاثیر داشته باشد و این میزان مکش را کاهش دهد و فشار دو چندانی به پمپ وارد کند که در نتیجه میزان خروجی آب مناسب مصرف کننده نباشد.

نصب پمپ آب خانگی و منبع

7. نوع لوله

لوله‌های فولاد، پی وی سی، پلی اتیلن و پنج لایه، همه دارای اصطحکاک‌های متفاوتی می‌باشند و انتخاب درست این لوله‌ها در خروجی کار تاثیرگذار است.

8. انتخاب لوله‌مکش

در صورت انتخاب نادرست یک لوله‌مکش با قطری کمتر از قطر ورودی پمپ می‌تواند آسیب‌های جدی به پمپ آب خانگی وارد کند.

9. انتخاب لوله تخلیه

در هنگام خروج و  تخلیه، آب با سطح لوله اصطحکاک ایجاد می‌کند و در صورت انتخاب لوله تخلیه نامناسب ، ظرفیت تخلیه پمپ آب کاهش پیدا می‌کند.

10. شیرآلات، زانویی‌ها و رابط‌ها

باید از شیرآلات یا زانویی و یا رابط مناسب در مسیر لوله‌کشی آب استفاده کرد تعداد این اتصالات با راندمان و طول عمر شیر پمپ آب رابطه مستقیم دارد.

نصاب پمپ آب خانگی و منبع به دلیل آموزش دیدن اصولی کلیه نکات کلیدی را در زمینه نحوه نصب پمپ آب خانگی و منبع رعایت می‌کنند نه تنها به کاهش هزینه‌های شما کمک خواهند نمود بلکه در افزایش طول عمر پمپ آب خانگی شما نیز موثر خواهند بود.

قیمت نصب پمپ آب خانگی

هزینه نصب پمپ آب خانگی در حال حاضر بستگی به نوسانات بازار ارز دارد همانطور که در چند سال اخیر تمامی اجناس و خدمات موجود در بازار دچار نوسانات قیمت شده هزینه خرید و خدمات نصب هم تحت‌تاثیر این موضوع قرار دارد و امکان تعیین قیمت ثابت وجود ندارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *