سرویس چیلر

سرویس چیلر

نگهداری و سرویس چیلر 

چیلر ها پر‌بازده ترین وسیله سرمایشی هستند که تا به امروز وجود داشته . تکنولوژی اخت و تولید این چیلرها پیشرفته است و فرآیند آنها به کار رفته در آن ها کارآیی زیادی دارند اما اصل سیستم چیلر ها تغییری نکرده و  نیاز به نگهداری، تعمیر و سرویس آن همیشه الزامی است.

برای این که کارایی چیلرها کم نشود باید ، اجزاء اصلی و قطعات آن ها مثل لوله ها، کمپرسور،یخچال، روغن و تجهیزات استارت آن ها ببه طور منظم و دوره ای بازدید و سرویس گردد.

چیلر گرما را از آب یا هر مایع دیگری میگیرد و بعد این مایع  یا آب به مبدل گرمایی میرسد و  تجهیزات مختلف را خنک میکند. گرمای مایع میگیرد باید خارج شود یا برای کارکرد بهتر، برای گرم کردن استفاده شود. ( تعمیر چیلر تراکمی )

امروزه در برخی از خانه ها در کلان شهرهای بزرگ بجای استفاده از کولر آبی و گازی از چیلر خانگی استفاده میکنند برای اطلاعات بیشتر در مورد چیلر خانگی و تعمیر آن همواره میتوانید کلیک نمایید.

نکاتی در مورد سرویس چیلر

سرویس چیلر

 مواردی در نگهداری و سرویس چیلر

تمیز کردن لوله ها و بررسی

کیفیت آب تأثیر زیادی دارد در کارکرد چیلر و بر این که در چه فواصلی باید سرویس چیلر انجام گیرد سرویس آن و تمیز کردن لوله های آن خواهید داشت.

یک راه این است که سیستم تصفیه آب برای چیلر نصب کنید. بالا بودن فشار چیلر و سرد نکردن مایع به اندازه مناسب میتواند نشانه کثیف بودن و گرفتگی لوله ها یا وجود هوا در چیلر باشد.

با بررسی منظم و همیشگی فشار چیلر و دمای آب ورودی و خروجی میشود گرفتگی لوله های چیلر را تشخیص داد.

(تعمیر چیلر تراکمی )

تعمیرات چیلرهای جذبی امروزه هزینه های بسیار بالایی دارد اما برای جلوگیری از این هرینه ها شما میتوانید با تکنسین های مجرب قرار داد سالیانه تنظیم نمایید جهت تعمیرات و نگهداری چیلرهای جذبی برای اطلاعات بیشتر درباره تعمیر و نگهداری چیلر جذبی کلیک نمایید.

شارژ گاز چیلر

سرویس چیلر

شارژ گاز در زمان سرویس چیلر

شارژ گاز به موقع و مناسب گاز در زمان سرویس آن نیز برای کارآیی بهتر چیلر لازم است. شارژ  گاز چیلر بیش از حد مناسب میتواند در موتور چیلر اشکال ایجاد کند و باعث مصرف انرژی زیاد شود. و کم بودن شارژ چیلر باعث شود که لوله های قسمت بالایی و درونی چیلر در مایع سردکننده قرار نگیرند.

و باعث بار اضافی بر روی کمپرسور میشود و مصرف انرژی را بالا میبرد. خارج کردن مایع سردکننده اضافی از چیلر حتما باید طبق دستورالعمل های سازنده چیلر انجام شود.  ( تعمیر چیلر تراکمی )

خدماتی ویژه جهت رفاه حال همشهریان عزیز تهرانی در نظر گرفته ایم تا بتوانیم در طول تابستان آرامش را به شما عزیزان هدیه دهیم.

تنظیم چیلر

سرویس چیلر

تنظیم تجهیزات و سیستم های چیلر

تجهیزات استارت چیلر، سیستم های کنترل چیلر برای عملکرد دقیق چیلر لازم است که باید در سرویس چیلر مورد توجه قرار گیرند. سرویس آنها از اهمیت ویژهای برخوردار است در ست به همان اندازه که سرویس قسمتهای مکانیکی مهم است

چون قسمت های مکانیکی و الکتریکی چیلر به صورت به هم پیوسته کار میکنند، سرویس آن به طور همه جانبه یاید انجام گیرد تا عملکرد بهتر چیلر تضمین شود و سرویس آن به صورت دوره ای و سالیانه از بروز مشکلات جدی در چیلر و جلوگیری از تعمیر آن و ایجاد هزینه های سنگین میشود.

بررسی و تعویض روغن برای بهتر کارکردن چیلر لازم است، تست روغن چیلر هر چند ماه یک بار باید انجام شود. چیلر هر سال نیاز به تعویض روغن و فیلتر آن دارد. سیستم روغن کاری چیلر به صورت هفتگی باید بررسی شود.

نگهداری و سرویس چیلر شامل موارد مختلفی است ولی نکته مهم این است که سرویس آن به طور منظم و مداوم انجام شود. تا باعث تعمیر و ایجاد هزینه های بالا نشود.(تعمیر چیلر تراکمی )

تعمیر چیلر جذبی کاری کاملا تخصصی است و برای انجام این امر حتما نیاز به حضور سرویسکار متخصص و کاردان است برای اطلاعات بیشتر در مورد تعمیر چیلر جذبی میتوانید به مقاله مربوط به این موضوع سری بزنید لطفا کلیک نمایید.