۹ راه کار برای افزایش توان کولر آبی

9 راه کار برای افزایش توان کولر آبی – سایز تسمه

9 راه کار برای افزایش توان کولر آبی

(9 راه کار افزایش توان کولر آبی) کولر آبی یکی از سیستم های برودتی پرکاربرد در بسیاری از شهرهای کشوراست .با رعایت راهکارهای عملی و ساده ای که ذیلا به آنها اشاره شده است.

ضمن اینکه انجام این موارد هزینه و وقت کمی را می طلبد، منجر به افزایش کار آیی کولرها شده و در نهایت مصرف انرژی الکتریکی را نیز کاهش می دهد. که یکی از مهمترین آنها انتخاب سایز تسمه کولر آبی است که تایر بسزایی در بالا رفتن قدرت و توان کولر آبی دارد.

در ادامه به تعدادی از موارد و راهکار افزایش توان کولر برودتی کولر را که میتواند در بالا رفتن قدرت و توان کولر آبی موثر باشد اشاره میکنیم تا شما عزیزان با شروع فصل تابستان و نیاز به دمای مطلوب و مطبوع بتوانید با بهینه سازی توان کولر آبی خود استفاده بهتر و دلچسب تری داشته باشید.برای انجام سرویس کولر آبی و تنظیم تسمه برای بالا رفتن توان کولر نیازمند تجربه و اطلاعات است .

 

 

9راهکار افزایش توان کولر آبی - سایز تسمه

راهکار افزایش توان کولر

 

به این 9 مورد توجه فرمایید:

برای انجام تعمیر کولر آبی – سرویس کولر آبی نیازمند دانش لازم و تجربه است تا بتوانید تمامی موارد برقی و مکانیکی این سیستم برودتی را تنظیم کنید.

1- راهکار افزایش توان برودتی کولر آبی استفاده شرایط آب و هوایی محل (از لحاظ دما و رطوبت) انتخاب شود.

2- از کولرهای گازی برای مناطق گرم و مرطوب و از کولرهای آبی برای مناطق معتدل استفاده شود.

3- کانال کشی کولر از کوتاهترین مسیر انجام شود. هر چه مسیر کانال کشی  کولر های آبی طولانی تر باشد فشار هوا در مسیر کانال ها افت پیدا کرده و جبران آن به انرژی بیشتری نیاز دارد و سرمای حاصل شده نیز کمتر می شود؛ لذا باید حتی الامکان کوتاهترین مسیر کانال کشی در نظر گرفته شود.

4- حتی الامکان هر ساله نسبت به تعویض پوشالهای کولر اقدام نمایید. تمیز کردن و رفع اشکالات کولر پیش از شروع به کار آن در فصل گرما کارکرد کولر را بهبود بخشیده؛ مصرف انرژی آن را کاهش می دهد و از هدر رفتن سرما نیز جلوگیری می کند

5- استفاده بی مورد و یا همزمان از وسایل خانگی گرمازا مانند: اجاق، سماور و لامپ های متعدد باعث افزایش گرمای محل کار و سکونت می شود و نیاز به استفاده از کولر را افزایش می دهد.

6- چنانچه امکان پذیر باشد باید از سیستم سرمایش موضعی استفاده کرد. به این معنی که تنها به اتاق هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، هوای سرد را منتقل کنیم. به این منظور می توان دریچه های ورودی هوا به سایر اتاق ها را مسدود کرد.

7- در حد امکان از روشن نگه داشتن مداوم کولر در طول روز پرهیز شود و به ویژه تا حد امکان سعی گردد که از دور آهسته کولر استفاده شود تا دستگاه فشار کمتری متحمل گردد.

8- باید سعی شود تا از استفاده در ساعات پیک مصرف برق (از نیم ساعت قبل از اذان مغرب تا 5/2 ساعت بعد از آن) که مصرف انرژی الکتریکی در شبکه برق کشور به حداکثر می رسد، خودداری کرد.

9- هنگام خرید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای علامت استاندارد و برچسب انرژی باشد و با توجه به برچسب انرژی دارای بالاترین درجه کارایی و بازدهی باشد.

و این 9 راه کار افزایش توان کولر آبی را اگر انجام دهید و در نظر بگیرید قطعا کولر ابی منزل شما با بیشترین توان و کمترین مصرف انرژی کار میکند.

سایز تسمه کولر ابی

سایز تسمه کولر ابی

جدول سایز بندی تسمه کولر آبی:

نام و مدل کولر30003500400045005000600065007000
آزمایشA-43A-44A-55-6A-56نداردA-64نداردA-72
آبسالA-44A-45A-57-8A-58نداردنداردA-68A-72
ارجA-46,47A-49A-59A-61نداردA-66نداردA-74
انیورسالنداردA-45نداردA-58نداردنداردA-68ندارد
جنرالA-42A-43A-51A-53نداردA-63A-68ندارد
جهان کارنداردA-45نداردA-58نداردنداردA-67ندارد
جبالA-42A-43A-51A-53نداردA-63A-68ندارد
سنگرکارA-45نداردنداردA-58نداردنداردA-68ندارد
برفابنداردA-45نداردA-59A-60نداردA-68A-68

 

 

9راهکار افزایش توان کولر آبی - سایز تسمه

راهکار افزایش توان کولر

 

انتخاب سایز تسمه کولر آبی

کولرهای آبی به دلیل قیمت ارزان ، سادگی استفاده و مصرف برق کمتر از مزیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین این وسیله خانگی در ایجاد یک شبکه در فصل تابستان نقش مؤثری ایفا می‌نماید و بهینه سازی این وسیله خانگی پر مصرف از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

راهکار افزایش توان برودتی کولر آبی اگر تسمه کولر آبی خیلی شل یا خیلی سفت باشد در کارکرد کولر ابی خلل ایجاد میکند پس طبق جدول بالا مدل کولر منزل خود را پیدا کرده و طبق جدول تسمه را انتخاب کنید.

جغرافیایی ایران و آب و هوای گرم کشور ما کولر را در رده وسایل ضروری برای تامین رفاه خانواده قرار داده است. بطوری که امروزه بیش از ۶۵ درصد خانوارهای شهری از این دستگاه استفاده می کنند .

در حال حاضر نزدیک به 9 میلیون کولر در خانوارهای ایرانی وجود دارد و سالیانه در حدود 500 هزار دستگاه جدید اضافه می شود. کولرهای آبی ؛ بسیار کمتر از کولرهای گازی ؛ برق مصرف می کنند ( 500 وات در برابر 2000 وات) اما تعداد کولرهای آبی بسیار بیشتر از کولرهای گازی است.(9 راه کار افزایش توان کولر آبی)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *