پمپ پکیج ایران رادیاتور

پمپ پکیج ایران رادیاتور

پمپ پکیج چیست و چه کاربردی دارد؟

عامل به حرکت درآمدن آب گرم در داخل رادیاتورهاست پمپ است. پمپ آب گرم تولیدی داخل پکیج را به حرکت در می آورد تا شما احساس گرما کنید. وجود پمپ برای داشتن گرمایش لازم است پمپ پکیج ایران رادیاتور قطعاتی هستند که جزو قطعات  مهم پکیج محسوب میشوند.در بحث تعمیر پکیج ایران رادیاتور نسبتا خرابی پمپ سیرکولاتور کمتر از بقیه قطعات میباشد.

علت خراب شدن پمپ پکیج ایران رادیاتور؟

دلیل این که پمپ پکیج خراب میشود بستگی به مدل پمپ, پکیج,  روش تعمیر پکیج و روش نصب پکیج و روش استفاده از پکیج دارد اگر پمپ نصب شده بر روی پکیج از نوع مناسب و استاندارد آن باشد میتواند سالها کار کند مگر اینکه مشکلی در کار باشد.

در زیر پاره ای از این مشکلاتی که باعث خراب شدن پمپ پکیج میشود:

 • بدون آب کارکردن پمپ
 • نصب پکیج بدون صافی های سیستم برگشت شوفاژ

با کیفیت ترین مدل پمپ ها

 1. پمپ گرانفوس دانمارک  ۱۵/۵۰, ۱۵/۶۰, ۱۵/۶۵, ۱۵/۷۰ و ….
 2. پمپ های داب ۵۵/۱۳۰, ۶۵/۱۳۰, ۶۵/۱۸۰ و …
 3. پمپ های ویلو فرانسه ۱۵/۵-۳, ۱۵-۴/۳, ….

قیمت پمپ پکیج ایران رادیاتور

پمپ های پکیج ایران رادیاتور از برند ویلو میباشد تغریبا میشود گفت 80درصد مدل های ایران رادیاتور ویلو میباشد و تغریبا بین 600 الی 700 هزار تومان میباشد.(1398/08/20)

(پمپ های ویلو دو مدل دارد شرکتی و متفرقه لطفا به این موضوع توجه بفرمایید.)

طریقه خرید پمپ پکیج ایران رادیاتور

دوستان عزیز برای خرید پمپ پکیج ایران رادیاتور شما دو راه دارید:

 1. خرید اینترنتی در صورت اطلاع از مشخصات پمپ
 2. خرید سنتی و بازاری

ما در هر دو راه میتوانیم به شما کمک کنیم اگر وقت ندارید به بازار بروید و پمپ را تهیه کنید ما میتوانیم برای شما ارسال کنیم و در صورت تمایل هم نیز میتوانید مراجعه حضوری داشته باشید و حضورا خرید کنید.

سرویس کامل یک دستگاه پکیج ایران رادیاتور به همراه تعمیر مبدل اصلی دستگاه و تعویض قطعات مصرفی

کارکرد پمپ پکیج ایران رادیاتور

در مورد پمپ پکیج ایران رادیاتور

 • آب در مدار گرمایش مرتب یک مسیر بسته را طی می کند و این انرژی گردش آب توسط پمپ تامین می شود
 • پمپ پکیج ایران رادایاتور آب سرد داخل رادیاتورها را مکیده و به سمت مبدل حرارتی می فرستد
 • آب داغ می شود و به سمت رادیاتور حرکت می کند و این عمل مرتب انجام می گیرد.
 • به همین علت به این نوع پمپ «پمپ سیرکولاتور» گفته می شود.
 • پمپ در قسمت برگشت مدار گرمایش از رادیاتور به پکیج قرار دارد.( سرویس پمپ پکیج)
 • در حالت زمستانه نیز مادامی که مدار آب گرم بهداشتی فعال می شود،پمپ خاموش می شود.

نحوه کارکرد پمپ پکیج ایران رادیاتور با مبدل دو منظوره:

 پمپ در پکیج با “دو مبدل”

پمپ در پکیج های دو مبدله همواره چه در حالت زمستانه و چه در حالت تابستانه و چه در مواقع مصرف آب گرم بهداشتی فعال می باشد.

نکته: در پکیج همیشه اولویت با مدار آب گرم بهداشتی می باشد

به این صورت که تا شیر آب گرمی باز نشده است،سیستم به گرم کردن آب مدار گرمایش و رادیاتورها می  پردازد.به محض آن که شیر آب گرم باز شود شروع به گرم کردن آب مصرفی می نماید و تا شیر آب گرم بسته نشود آب گرمی به سمت رادیاتورها فرستاده نمی شود.
پس متوجه شدید که چرا بعد از یک حمام طولانی و پی در پی رادیاتورها سرد می شوند.

متوجه شدید که در زمان تعمیر پکیج باید به این نکات آشنایی داشته باشید.

جنس حوضینگ پمپ پکیج ایران رادیاتور

پمپ پکیج یران رادیاتور

جنس حوضینگ پمپ

جنس پوسته متصل به پشت پمپ پکیج ایران رادیاتور از مواد کامپوزیت است در قسمت بالای پمپ پکیج شیر هواگیری اتوماتیک قرار دارد.که وظیفه آن خارج کردن هوای موجود در سیستم گرمایش به صورت خودکار می باشد.

پمپ سیرکولاتور سیستم گرمایش

برای محاسبه پمپ سیرکولاتور سیستم گرمایش به دو مولفه هد و دبی احتیاج است.

وجود هوا در سیستم مدار گرمایش سبب می شود که در عملکرد پمپ اختلال ایجاد گردد . و ضریب انتقال حرارت و بازده کار کاهش میابد که سبب سرعت در خوردگی سیستم و وسایل شود که این خوردی سبب ایجاد ضربه قوچ در سیستم لوله کشی گرمایشی می شود.

گریپاژ پمپ پکیج ایران رادیاتور

در زمان راه اندازی پکیج دیواری ایران رادایاتور اولیه پکیج و هنگامی که به مدت طولانی از پمپ استفاده نشود، ممکن است محور پمپ گیر کند و حرکت آن سخت شود. لازم است برق پکیج را قطع کنیم و پیچ موجود در پمپ را باز کنیم و با پیچ گوشتی محور پمپ را چند دور در جهت فلش به حرکت درآوریم این کار سبب میشود تا محور پمپ خلاص شود و به راحتی به گردش درآید.البته بهتر است که تعمیر پکیج مخصوصا از این دست مشکلات را حتما به یک سرویسکار پکیج بسپارید.

نحوه کار پمپ

پمپ پکیج یران رادیاتور

نحوه کار و تنظیم پمپ پکیج ایران رادیاتور

پمپ ها اغلب در سه دور،برحسب واحد دور در دقیقه (R.P.M) و یا Min در بازار وجود دارند می توانیم با کلیدی که بر روی پمپ وجود دارد یکی از سه حالت سرعت را انتخاب کنیم. پمپ هایی هم وجود دارند که سرعت دوران آن بر حسب تغییر جریان ورودی کم و زیاد می شود که اصطلاحا به این پمپ ها “مدولار”  گفته می شود در این حالت اصطلاحا گفته می شود که پمپ در حالت مدولار می باشد.می توان با مقایسه دمای دو سنسور رفت مدار گرمایشی و برگشت مدار گرمایش سرعت پمپ را به صورت مدولار تنظیم نمود.

تنظیم سرعت پمپ پکیج بدلیل کاربرد این نوع پمپ ها در حال افزایش می باشد زیرا وجود پمپ مدولار باعث می شود تا پمپ در اکثر مواقع با حداقل سرعت کار کند. برای انجام تعمیر پکیج بهتر است که در این موارد شناخت کافی داشته باشید.( تعمیر پمپ پکیج)

تست پمپ پکیج

در پکیچ های تک مبدله پکیچ در مورد آبگرم کار می کند اما برای شوفاژ بعد از چند ثانیه روشن شدن شعله خاموش شده و فشار آب مدار شوفاژ سریع بالا میرود و شیر اطمینان عمل می کند و مدار ترموستات حد شوفاژ باز شده و پکیچ دخطای گرمای بالا را  می دهد و در پکیچ دیواری دو مبدله در هر دو مبدل این اتفاق بروز میکند.

نشانه بارز ایراد در پمپ این است که با روشن شده شعله در حالت شوفاژ دمای شوفاژ ثابت است و بالا نمی رود و بعد از چند ثانیه روشن بودن شعله ارور خطای باز بودن ترموستات حد نشان می دهد.

وقتی پمپ پکیچ کار نمی کند برای اینکه معلوم شود پمپ خراب است برد اصلی برق به پمپ نمی فرستد، که به وسیله یک کابل پمپ را مستقیما به برق وصل میکنیم اگر روتور پمپ شروع به حرکت کرد پمپ سالم و برد اصلی دچار ایراد شده است.

سیستم ضدجام

سیستم ضدجام کردن پمپ پکیج ایران رادیاتور

اگر آب گرمی مصرف نمی شود و مشعل پکیج خاموش است ولی یک مرتبه صدایی از آن به گوشتان می رسد و بعد قطع می شود علامت این است که سیستم ضدجام پمپ فعال شده .این سیستم در همه پکیج ها وجود دارد روش کار به این صورت است که اگر احتیاج به گرمایش نباشد و از پمپ به مدت زیاد استفاده نشود،این سیستم شروع بکار میکند.

جلوگیری از جام کردن پمپ پکیج ایران رادیاتور

برای جلوگیری کردن از جام کردن پمپ پکیج ایران رادیاتور سیستم به مدت 20 ثانیه پمپ پکیج ایران رادیاتور را روشن می کند و دوباره خاموش می کند.

در زمان نصب و راه اندازی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور بهتر است این اطلاعات را در اختیار مصرف کننده قرار بدهیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *