پمپ پکیج ایران رادیاتور

پمپ پکیج ایران رادیاتور

عامل به حرکت درآمدن آب گرم در داخل رادیاتورهاست پمپ است. پمپ آب گرم تولیدی داخل پکیج را به حرکت در می آورد تا شما احساس گرما کنید. وجود پمپ برای داشتن گرمایش لازم است پمپ پکیج ایران رادیاتور قطعاتی هستند که جزو قطعات  مهم پکیج محسوب میشوند.در بحث تعمیر پکیج ایران رادیاتور نسبتا خرابی پمپ سیرکولاتور کمتر از بقیه قطعات میباشد.

علت خراب شدن پمپ پکیج ایران رادیاتور؟

دلیل این که پمپ پکیج خراب میشود بستگی به مدل پمپ, پکیج,  روش تعمیر پکیج و روش نصب پکیج و روش استفاده از پکیج دارد اگر پمپ نصب شده بر روی پکیج از نوع مناسب و استاندارد آن باشد میتواند سالها کار کند مگر اینکه مشکلی در کار باشد.

در خیلی از مواقع به علت جرم داشتن بیش از حد مبدل و فشاری که روی پمپ جهت چرخش آب وارد میشود پمپ آسیب میبیند و اگر آسیب هم نبیند چون تبادل حرارتی ضعیف انجام میشود و نیاز است برنر دستگاه بیشتر کار کند مبدل پکیج سوراخ میشود و شروع به نشتی میکند و نیاز به تعمیر مبدل پکیج میباشد.

در زیر پاره ای از این مشکلاتی که باعث خراب شدن پمپ پکیج میشود:

 • بدون آب کارکردن پمپ
 • نصب پکیج بدون صافی های سیستم برگشت شوفاژ

با کیفیت ترین مدل پمپ ها

 1. پمپ گرانفوس دانمارک  ۱۵/۵۰, ۱۵/۶۰, ۱۵/۶۵, ۱۵/۷۰ و ….
 2. پمپ های داب ۵۵/۱۳۰, ۶۵/۱۳۰, ۶۵/۱۸۰ و …
 3. پمپ های ویلو فرانسه ۱۵/۵-۳, ۱۵-۴/۳, ….

قیمت پمپ پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff

پمپ های پکیج ایران رادیاتور از برند ویلو میباشد تغریبا میشود گفت 80درصد مدل های ایران رادیاتور ویلو میباشد و تغریبا بین 800 الی 950 هزار تومان میباشد.(1399/02/05)

(پمپ های ویلو دو مدل دارد شرکتی و متفرقه لطفا به این موضوع توجه بفرمایید.)

طریقه خرید پمپ پکیج ایران رادیاتور

دوستان عزیز برای خرید پمپ پکیج ایران رادیاتور شما دو راه دارید:

 1. خرید اینترنتی در صورت اطلاع از مشخصات پمپ
 2. خرید سنتی و بازاری

ما در هر دو راه میتوانیم به شما کمک کنیم اگر وقت ندارید به بازار بروید و پمپ را تهیه کنید ما میتوانیم برای شما ارسال کنیم و در صورت تمایل هم نیز میتوانید مراجعه حضوری داشته باشید و حضورا خرید کنید.

سرویس کامل یک دستگاه پکیج ایران رادیاتور به همراه تعمیر مبدل اصلی دستگاه و تعویض قطعات مصرفی

کارکرد پمپ پکیج ایران رادیاتور

 • آب در مدار گرمایش مرتب یک مسیر بسته را طی می کند و این انرژی گردش آب توسط پمپ تامین می شود
 • پمپ پکیج ایران رادایاتور آب سرد داخل رادیاتورها را مکیده و به سمت مبدل حرارتی می فرستد
 • آب داغ می شود و به سمت رادیاتور حرکت می کند و این عمل مرتب انجام می گیرد.
 • به همین علت به این نوع پمپ «پمپ سیرکولاتور» گفته می شود.
 • پمپ در قسمت برگشت مدار گرمایش از رادیاتور به پکیج قرار دارد.( سرویس پمپ پکیج)
 • در حالت زمستانه نیز مادامی که مدار آب گرم بهداشتی فعال می شود،پمپ خاموش می شود.

نحوه کارکرد پمپ پکیج ایران رادیاتور با مبدل دو منظوره:

 پمپ در پکیج با “دو مبدل”

پمپ در پکیج های دو مبدله همواره چه در حالت زمستانه و چه در حالت تابستانه و چه در مواقع مصرف آب گرم بهداشتی فعال می باشد.

نکته: در پکیج همیشه اولویت با مدار آب گرم بهداشتی می باشد

به این صورت که تا شیر آب گرمی باز نشده است،سیستم به گرم کردن آب مدار گرمایش و رادیاتورها می  پردازد.به محض آن که شیر آب گرم باز شود شروع به گرم کردن آب مصرفی می نماید و تا شیر آب گرم بسته نشود آب گرمی به سمت رادیاتورها فرستاده نمی شود.
پس متوجه شدید که چرا بعد از یک حمام طولانی و پی در پی رادیاتورها سرد می شوند.

متوجه شدید که در زمان تعمیر پکیج باید به این نکات آشنایی داشته باشید.

پمپ پکیج یران رادیاتور

جنس حوضینگ پمپ ایران رادیاتور

جنس پوسته متصل به پشت پمپ پکیج ایران رادیاتور از مواد کامپوزیت است در قسمت بالای پمپ پکیج شیر هواگیری اتوماتیک قرار دارد.که وظیفه آن خارج کردن هوای موجود در سیستم گرمایش به صورت خودکار می باشد.

پمپ سیرکولاتور سیستم گرمایش

برای محاسبه پمپ سیرکولاتور سیستم گرمایش به دو مولفه هد و دبی احتیاج است.

وجود هوا در سیستم مدار گرمایش سبب می شود که در عملکرد پمپ اختلال ایجاد گردد . و ضریب انتقال حرارت و بازده کار کاهش میابد که سبب سرعت در خوردگی سیستم و وسایل شود که این خوردی سبب ایجاد ضربه قوچ در سیستم لوله کشی گرمایشی می شود.

گریپاژ پمپ پکیج ایران رادیاتور

در زمان راه اندازی پکیج دیواری ایران رادایاتور اولیه پکیج و هنگامی که به مدت طولانی از پمپ استفاده نشود، ممکن است محور پمپ گیر کند و حرکت آن سخت شود. لازم است برق پکیج را قطع کنیم و پیچ موجود در پمپ را باز کنیم و با پیچ گوشتی محور پمپ را چند دور در جهت فلش به حرکت درآوریم این کار سبب میشود تا محور پمپ خلاص شود و به راحتی به گردش درآید.البته بهتر است که تعمیر پکیج مخصوصا از این دست مشکلات را حتما به یک سرویسکار پکیج بسپارید.

پمپ پکیج یران رادیاتور

نحوه کار پمپ و تنظیم پمپ پکیج ایران رادیاتور

پمپ ها اغلب در سه دور،برحسب واحد دور در دقیقه (R.P.M) و یا Min در بازار وجود دارند می توانیم با کلیدی که بر روی پمپ وجود دارد یکی از سه حالت سرعت را انتخاب کنیم. پمپ هایی هم وجود دارند که سرعت دوران آن بر حسب تغییر جریان ورودی کم و زیاد می شود که اصطلاحا به این پمپ ها “مدولار”  گفته می شود در این حالت اصطلاحا گفته می شود که پمپ در حالت مدولار می باشد.می توان با مقایسه دمای دو سنسور رفت مدار گرمایشی و برگشت مدار گرمایش سرعت پمپ را به صورت مدولار تنظیم نمود.

تنظیم سرعت پمپ پکیج بدلیل کاربرد این نوع پمپ ها در حال افزایش می باشد زیرا وجود پمپ مدولار باعث می شود تا پمپ در اکثر مواقع با حداقل سرعت کار کند. برای انجام تعمیر پکیج بهتر است که در این موارد شناخت کافی داشته باشید.( تعمیر پمپ پکیج)

تست پمپ پکیج

در پکیچ های تک مبدله پکیچ در مورد آبگرم کار می کند اما برای شوفاژ بعد از چند ثانیه روشن شدن شعله خاموش شده و فشار آب مدار شوفاژ سریع بالا میرود و شیر اطمینان عمل می کند و مدار ترموستات حد شوفاژ باز شده و پکیچ دخطای گرمای بالا را  می دهد و در پکیچ دیواری دو مبدله در هر دو مبدل این اتفاق بروز میکند.

نشانه بارز ایراد در پمپ این است که با روشن شده شعله در حالت شوفاژ دمای شوفاژ ثابت است و بالا نمی رود و بعد از چند ثانیه روشن بودن شعله ارور خطای باز بودن ترموستات حد نشان می دهد.

وقتی پمپ پکیچ کار نمی کند برای اینکه معلوم شود پمپ خراب است برد اصلی برق به پمپ نمی فرستد، که به وسیله یک کابل پمپ را مستقیما به برق وصل میکنیم اگر روتور پمپ شروع به حرکت کرد پمپ سالم و برد اصلی دچار ایراد شده است.

سیستم ضدجام کردن پمپ پکیج ایران رادیاتور

اگر آب گرمی مصرف نمی شود و مشعل پکیج خاموش است ولی یک مرتبه صدایی از آن به گوشتان می رسد و بعد قطع می شود علامت این است که سیستم ضدجام پمپ فعال شده .این سیستم در همه پکیج ها وجود دارد روش کار به این صورت است که اگر احتیاج به گرمایش نباشد و از پمپ به مدت زیاد استفاده نشود،این سیستم شروع بکار میکند.

جلوگیری از جام کردن پمپ پکیج ایران رادیاتور

برای جلوگیری کردن از جام کردن پمپ پکیج ایران رادیاتور سیستم به مدت 20 ثانیه پمپ پکیج ایران رادیاتور را روشن می کند و دوباره خاموش می کند.

در زمان نصب و راه اندازی و تعمیر پکیج ایران رادیاتور بهتر است این اطلاعات را در اختیار مصرف کننده قرار بدهیم.

8 پاسخ
 1. حسن بهارلو
  حسن بهارلو گفته:

  سلام بنده مدت 8 ماه است پکیج ایران رادیاتور خریدم دیروز پکیج من افت کرما اب پیدا کرد سرویس کار شرکت بدون اینکه علت را ببنده بگوید شروع کرد به تعمیر کردن مخزنی که رادیاتور میگویند وبا محلول شستشو دادن وقتی درست شد بعد چند دقیقه دستگاه پکیج خاموش شد علت را پرسیدم گفتن پمب خراب شده پمب را رفتن اوردن وبدون نشان دادن به بنده که اصل است یا خیر تعویض کردن با این که گارانتی داشت مبلغ 300 هزار تومان هم گرفتن ایا درست است یا خیر لطفا جواب قانع کننده میخواهم

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام جناب بهارلو عزیز
   ضمانت پکیج شامل بعضی از خدمات و قطعات میشود ک در ضمانت نامه هر دستگاه با هر برند توضیح داده شده و این که در صورت داشتن ضمانت مبدل اسید شویی شده و پمپ دستگاه تعویض شده به نظر میرسه فقط قطعه مصرفی شامل ضمانت بوده و این مبلغ اجرت و ایاب ذهاب سرویسکار بوده که شما پرداخت کردید

   پاسخ
 2. حمید
  حمید گفته:

  سلا میشه به جای پمپ پکیج ویلو ایران رادیاتور، پمپ پکیچ گراندفوس انداخت

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام حمید جان
   یه سری پمپ گرانفوس جایگزین ویلو هستش که میتونید از بازار تهیه بفرمایید

   پاسخ
 3. مسعود
  مسعود گفته:

  باسلام پکیج من کمتر از دوسال کار میکنه حدودیک ماه و نیم بخاطر تعویض مستاجر بیکار شد و بعد از اومدن مستاجر بعد یک هفته از کار افتادزنگ زدم سرویس کار ورداورد اومدن گفتن پمپ سوخته و گفتن گارانتیشم تموم شده زدن با گوشیش تو سیستمشون بعدمن زنگ زدم ب یکی از دوستان گفت ۹روز گارانتی داره اومدن بصورت رایگان عوض کردن و ۱۵۰تومن گرفتن رفتن دوستان دقت کنید سرویس کاران عزیز هم زبون بازن هم خالی بند هم دزد

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام مسعود عزیز
   ممنون بابت به اشتراک گذاستن تجربه تلخت اما قابل ذکر هستش که تمام سرویس کاران دزد و زبون باز و خالی بند نیستن و هر کسی نون عملشو میخوره و دور از جون تکنسین های خدا شناس و با وجدان ،
   واقعا ادم تاسف میخوره از داشتن همچین همکارانی که بدون در نظر گرفتن شرایط بد اقتصادی و وجدانی دست به هر عمل ناشایستی میزنن

   پاسخ
 4. خسرو
  خسرو گفته:

  با سلام
  من پکیج ایران رادیاتور مدل m24ff دارم ولی از دیروز از خود پمپ آب نشت میکنه ، تعمیرکار آوردم که گفتن شفتش خرابه و باعث نشتی میشه و باید عوض بشه!
  تعمیر یا تعویض قطعه نمیشه کرد؟ حتما باید یه پمپ نو بخرم؟
  متشکر

  پاسخ
  • alireza
   alireza گفته:

   سلام خسرو جان
   متاسفانه قطعاتی مانند روتور تو بازار کمه و در بعضی مواقع باید کل پمپ تعویض بشه

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *