نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه مرکزی در تهران
هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی در تهران- در زمینه تعمیر و نگهداری موتورخانه بیشتر تماس هایی که مشتریان عزیز با ما دارند این سوال را میپرسند که قیمت انجام اینکار چقدر است؟
تاسیسات حرارتی ، برودتی و سیستم اطفاء حریق و برق اضطراری در برخی ساختمانها و برج ها ارزش بالایی دارد. این حجم از سرمایه همانطور که ایجاد رفاه و آسایش میکند ، در همان سطح هم می تواند ایجاد خسارت مالی و خطرات فراروانی را فراهم کند.

هزینه تعمیر و سرویس منظم موتورخانه ساختمان‌ها بر اساس تعداد واحدها تعیین میگردد یعنی برحسب تعداد طبقات و واحدها مشخص میگردد.

که این هزینه در مجتمع ها و برج های بلند تغییر میکند. شاید در برخی موارد هزینه های اعلام شده به نظر بالا بیاید ولی شما عزیزان در نظر داشته باشید که سرویس و بررسی مرتب میتواند تا حد زیادی از هزینه های تعمیر را کم کند.

و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه هایی که در زمان بروز ایراد احتمالی که بعدها رخ میدهد به شما تحمیل میشود را کاهش دهد.

دستمزد خدمات موتورخانه

هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی در تهران و دیگر مناطق کشور در سالهای اخیر تا حدی هم به نوسانات بازار ارز ارتباط پیدا کرده است .

متاسفانه این نوسان باعث میشود که هزینه های اعلام شده تا حدی غیر متعارف و غیر منصفانه به نظر بیاید. البته پیچیدگی کار موتورخانه و قطعات بکار رفته و زمان مورد نیاز برای رفع این موارد هم تاثیر زیادی بر قیمت تعمیر و نگهداری موتورخانه دارد.

مورد دیگری که میتواند بر قیمت موثر باشد این است که هر چه موتورخانه بزرگتر و پیچیده تر باشد نیروی متخصص باید بیشتر موتورخانه را مورد بازرسی قرار دهد مخصوصا در مجتمع ها و برج های پر واحد که دارای سرویس های موتورخانه تامین کننده آبگرم مصرفی ساختمان و آبگرم مصرفی در استخر و جکوزی هم هستند.

پس به این دلایل نگهداری وسرویس موتورخانه باید دفعات بیشتری مورد بازبینی و بررسی قرار گیرد و به تبع این امر میتواند در برآورد هزینه نگهداری و تعمیر آن داشته باشد.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه مرکزی در تهران

سرویس و نگهداری موتورخانه مرکزی

هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که مهمترین آنها شامل این موارد میباشد:

 • حجم موتورخانه: هر چه تجهیزات موتورخانه بیشتر باشد میزان بازبینی و حجم کار بیشتر است
 • قدمت موتورخانه: هر چه عمر موتورخانه و تجهیزات آن بیشتر باشد نگهداری و توجه نیاز است
 • تعداد بازبینی ها: با توجه به نیاز و کاربری ساختمان، تعداد دفعات بازبینی متفاوت است
 • عوامل دیگر: عواملی دیگری نیز وجود دارد که با بررسی موتورخانه امکان قیمت دهی ممکن میشود

قرارداد نگهداری موتورخانه شامل چه مواردی می باشد ؟

 1. تعمیر و نگهداری و سرویس پمپ موتورخانه
 2. نگهداری و عیب یابی مشعل
 3. تعمیر و نشت یابی منبع دوجداره
 4. نگهداری و بازرسی سیستم لوله کشی موتورخانه
 5. عایقکاری منابع و لوله های موتورخانه
 6. سرویس و تعویض فلکه ها
 7. تنظیم و یا تعویض شیر برقی مشعل گازی
 8. تعویض شیر فلکه موتورخانه
 9. تنظیم هوا و گاز موتورخانه و هواگیری موتورخانه
 10. تعمیر و نگهداری منبع کوئلی

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه مرکزی در تهران

نگهداری و تعمیرات تاسیسات گرمایشی 

بازدید مرتب و به موقع از موتورخانه مرکزی جلوی بسیاری از هزینه‌های تعمیراتی گران‌ و پر دردسر را می‌گیرد. به همین دلیل است که پیشنهاد میشود که کلیه ساختمانها با یک فرد متخصص در این زمینه قرارداد تنظیم کنند تا از بروز اشکالات پرهزینه در آینده جلوگیری شود.

به دلیل اینکه فردی که به طور مرتب به موتورخانه سرکشی میکند سریعتر عیوب احتمالی را کشف میکند و برای رفع ان اقدام عاجل میکند که این امر باعث بالا رفتن عمر موتورخانه و کاهش هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی در تهران و دیگر مناطق میشود.

هزینه های نگهداری و تعمیر شامل مواردی مانند:

 1. هواگیری شوفاژها
 2. اسید شویی منابع دوجداره و کوئلی

و غیره میباشد که در بالا به انها اشاره شده است .

تعمیر و نگهداری از تاسیسات موتورخانه

رسیدگی مداوم به تاسیسات حرارتی و برودتی یک ساختمان ، از جمله موتورخانه مرکزی ضامن فعالیت مداوم و همیشگی آن است. ابعاد و پیچیدگی در ساختمانها و برج ها نوع رسیدگی و نگهداری این تاسیسات را مشخص می نماید .

وقتی تاسیسات حرارتی پیچیده می شود و تجهیزات برجها هم وارد می شود رسیدگی به تمام قطعات و ابعاد مختلف تاسیسات مرکزی مهم تر می شود. قطع شدن سیستم آبرسانی یک برج و اختلال در برق اضطراری می تواند تبعات زیادی به همراه داشته باشد و حتی میتواند خطرات جانی ایجاد کند.

عدم نگهداری صحیح از موتورخانه و تاسیسات برودتی و گرمایشی ساختمان میتواند هزینه های بالایی برای اهالی ساختمان به همراه داشته باشد. ،در حوزه گرمایشی دیگ های مولد آبگرم و یا بخار چدنی و یا فولادی با قیمت های بالا وظیفه تولید گرمایش را در ساختمانها و برج ها را بعهده دارند.

هزبنه نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی در تهران از تاسیسات در مقابل هزینه های تعمیرات ناشی از عدم نگهداری درست بسیار ناچیز است.

هزینه تعمیر و نگهداری موتورخانه مرکزی در تهران

هزینه و قیمت اجرای موتورخانه در تهران

موتورخانه‌های قدیمی‌ مانند بسیاری از تجهیزات تاسیساتی بدلیل گذر زمان و استفاده مداوم دچار خوردگی‌ها، بو از بین رفتن عایق بندی ها و آب‌بندی ها و یا تغییرات در کنترل فشار می‌شوند. که این عوامل میتواند نگهداری موتورخانه را بسیار جدی‌تر کند و هزینه های تعمیر را بالاتر ببرد.

یکی از بهترین راه‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی و کاهش آلودگی‌ها، نوسازی و باسازی موتورخانه و بکارگیری تجهیزات جدیدتر است.

در برخی موارد مشکلات موتورخانه به حدی زیاد است که هزینه تعمیر موتورخانه نسبت به راه‌اندازی موتورخانه‌ای جدید با تجهیزات تازه مقرون به صرفه نیست و بازسازی از نظر مالی بصرفه تر است.

هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی 98

نکته آخر :

همانطور که در بالا اشاره کردیم که چه عواملی به طور کل در تعیین هزینه نگهداری و تعمیر موتورخانه مرکزی تاثیر گذار است ازجمله:

 • متراژ ساختمان
 • تعداد طبقات
 • حجم موتورخانه
 • قدمت و عمر موتورخانه
 • کیفیت متریال و قطعات مورد استفاده در موتورخانه
 • نحوه بازبینی های کارشناسان

و در نهایت دقت داشته باشید که در کشور ما نوسانات ارز که تاثیر به سزایی بر تمامی خدمات ارائه شده دارد متاسفانه باعث میشود که قیمت ثابتی برای دستمزد خدمات تعیین نگردد.

و مواردی که در زمان سرویس و تعمیر و نگهداری موتورخانه هم باید مورد توجه باشد را هم در این مقاله ذکر کردیم که امیدواریم که برای شما عزیزان مفید باشد.

و قابل ذکر است که در نوسازی و باسازی موتورخانه هم موارد بالا بسیار تاثیر گذار است بخصوص قیمت ارز که متاسفانه بیشترین اثر برقیمت نوسازی و باسازی  و موارد دیگر را دارد.

نکته : در نظر داشته باشید که در این مقاله از بیان مبلغ برای انجام خدمات و دستمزد آن خودداری شده است. شاید به نظر شما عزیزان کاری منطقی به نظر نیاید اما دلیل این کار این است که قبل از بازدید کار و تحلیل موارد مورد نیاز تعیین قیمت نمیتواند درست باشد.

برخی همکاران عزیز اینکار را انجام میدهند و لی بعد از شروع کار به مرور هزینه های اجباری را به شما تحمیل میکنند که در ادامه مبلغی بسیار بالاتر از قیمت اولیه را برای شما در برخواهد داشت .

و شما به دلیل اینکه وارد کار شده اید اجبار به پرداخت آن مبلغ خواهید داشت اما ما از انجام این کار پرهیز میکنیم زیرا احترام به نیاز شما و اعتماد به کار خود و کیفیت سرویس دهی خدمات برای ما بسیار مهمتر است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *