روش تعویض پوشال کولر آبی

روش تعویض پوشال کولر

برای تعویض پوشال کولر آبی دریچه کولر را باز کرده و به سمتی بخوابانید که پوشال آن به سمت خودتان باشد. بسته به نوع کولر فنر یا حفاظی که برای نگهداشتن پوشال بر روی آن قرار گرفته است را در بیاورید.

در زمان سرویس کولر آبی که یکی از مراحل تعویض پوشال کولر آبی است اول خود دریچه‌ها را با مایع شوینده  یا آب به خوبی شستشو دهید. بعد پوشال‌های نو را از بسته بندی خارج کنید و به این پوشال‌ها را هم شستشو دهید . ممکن است در جابه‌جایی کمی گرد و غبار گرفته باشند و ریزگردهای با شروع کارکرد کولر وارد فضای خانه می‌شود.

و اینکه برای راحت‌تر جا انداختن پوشال‌ها کمک میکند . دریچه‌ها را  بر روی زمین تمیز قرار دهید و پوشال را بر روی آن قرار دهید. باید پوشال به خوبی تمامی سطح دریچه را بدون بیرون زدگی و یا جای خالی بپوشاند.

برای جا انداختن فنرها، اول لبه‌هایی که وارد سوراخ می‌شوند اقدام و بعد به سراغ دریچه‌های بعدی بروید. حفاظ‌ها را  به ترتیب از بالا به پایین در جای خودش قرار بدهید. بعد از تعویض هر سه دریچه یک بار دیگر همه پوشال‌ها را آب بگیرید و دریچه‌ها را جا بیاندازید.

برای تعمیر کولر آبی و سرویس کولر حتما از سرویسکاران با تجربه کمک بخواهید.

روش تعویض پوشال کولر آبی

نحوه تعویض پوشال کولرآبی

تاثیر تعویض پوشال کولر آبی بر قدرت کولر برای تعویض پوشال کولر دقت کنید که پوشال کولر آبی دریچه ورود هوا به درون کولر و بعد خانه است این هوا در اثر فرآیندی در کولر، خنک شده و از درون کولر وارد ساختمان میشود.

در زمان تعمیر کولر آبی – سرویس کولر آبی دقت کنید اگر پوشال‌ها کوچک‌ترین ایرادی داشته باشند.

بر روی قدرت خنک‌کنندگی کولر و حتی تهویه هوا تأثیر میگذارد و هوای نامناسبی را به محیط وارد می‌کند به همین دلیل شستن و یا تعویض پوشال کولر آبی کاملا ضروری  است.

پوشال کولر مکانی برای رشد حشرات موذی

مکانی که کولر آبی در انجا قرار دارد که یا برروی پشت بام یا بالکن است به دلیل فضای باز و اینکه در نیمی از سال بدون استفاده است .

و مرطوب بودن فضای درون کولر میتواند فضای مناسبی برای رشد و نمو انواع حشرات موذی باشد و از طریق کانال کولر و دریچه ها وارد فضای خانه شما شود .

به همین دلیل قبل از استفاده باید با یک پارچه مرطوب جلو دریچه را ببندیم تا بتوانیم از ورود آنها به داخل جلوگیری کنیم.تا باعث بروز مشکلات تنفسی برای افراد خانواده نشود.

روش تعویض پوشال کولر آبی

پوشال کولر سلولزی

تعویض پوشال کولر آبی با نوع جدید سلولزی چند وقتی است نوعی پوشال با نام سلولزی به بازار آمده که میتواند جایگزین پوشال معمولی در کولر باشد. این پدها از صفحات کاغذی سلولزی (Cellulose Paper Sheets) ساخته شده اند.

استفاده از پدهای سلولزی یا پوشال کولر سلولزی در سیستم کولر آبی می تواند میزان راندمان  و ضریب عملکرد آن را بالا برده و بدلیل اینکه رطوبت جذب شده.

در سیستم سلولزی در صورت بالا بودن رطوبت محیط بسیار بالاتر از پوشال های قدیمی است، سریت انتقال سرما در این نوع از پوشالها به صورت قابل توجهی بالاتر است.

بالا بردن راندمان کولر بوسیله پوشال‌

با روشن شدن کولر آبی که وارد کولر می‌گردد، اول باید پوشال کولر خیس شود تا هوایی که از پوشال عبور می‌کند، خنک شده و از طریق کانال وارد ساختمان شود.

باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که در زمان تعویض پوشال کولر از پوشال‌هایی استفاده کنید که ساختار یکدست و منسجمی داشته باشند.

و از نظر اندازه هم مناسب باشند، دراین صورت آب به‌ صورت یکنواخت به تمامی بخشهای پوشال میرسد و با رطوبت مناسب و کافی راندمان خنک کردن هوای کولر را بالا میبرد.

روش تعویض پوشال کولر آبی

نکاتی برای تعویض پوشال کولر

همان‌طور که در بالا توضیح دادیم پوشال کولر آبی تا حد زیادی مشخص می‌کند که باد با چه کیفیتی به داخل کانال کولر آبی وارد شود که هوای خنک و مطبوعی در ساختمان جریان پیدا کند.

پس با فرارسیدن فصل تابستان باید به فکر سرویس کولر آبی و بررسی پوشالهای کولر و تمامی بخشهای کولر باشید.

برای تعویض پوشال کولر به این نکات توجه داشته باشید:

قبل از شروع به کار برای تعویض پوشال کولر و سرویس آن از قطع بودن برق اطمینان حاصل کنید.شاید بگویید که تعویض پوشال چه ارتباطی به برق دارد ولی این را بخاطر داشته باشید که گاهی اوقات بدنه کولر برق دارد و میتواند باعث برق گرفتگی شود.

و برای باز کردن دریچه و درآوردن پوشال مراقب دست خود باشید تا بدلیل کم تجربه لودن به خود آسیب نزنید. برای جلوگیری از آسیب به دست ها بهتر است که از دستکش استفاده کنید.

روش تعویض پوشال کولر آبی

بهترین مارک پوشال كولر و راهنمای خرید

برایتعویض پوشال کولر آبی بهترین پوشال ، پوشال کولر تولید شده توسط کارخانه پوشال سازي سه گل که از قديمي ترين و بهترين توليد کنندگان پوشال سوزني در کشور است .

که براي توليد پوشال کولر استاندارد و مناسب از مواد اوليه مرغوب استفاده میکند شرکت سه گل در تولید پوشال کولر آبی اين با کیفیت مطلوب و مناسب هميشه در صدر بوده است

محصولات این شرکت تولیدی در سطح کشور و بیشتر شهرهای ایران و همچنين شرکت هاي کولر سازي که براي توليدات خود نیاز به پوشال دارند را پوشال تولید میکند.

تعویض پوشال کولر

در زمان تعویض پوشال کولر دقت کنید که پوشال جدید حتماً باید خیس باشد قبل از روشن شدن اولیه تا باعث کاهش مصرف نابجای آب و مانع فشار آدن به کولر بشود.

زیرا اگر پوشال های کولر خشک باشد کولر باید مدت زمان زیادی کار کند تا بتواند کل پوشال را خیس کند و خنکای مناسبی را به درون کانال و منزل شما وارد کند.

تا زمانی که این مرحله بدرستی انجام نگیرد، پمپ آب پیوسته روشن میماند و به آن فشار وارد می‌شود. و این اتفاق می‌تواند به پمپ آب کولر آسیب بزند.

روش تعویض پوشال کولر آبی

پوشال خیس مانع ایجاد آلرژی

در زمان تعویض پوشال کولر آبی بعد از جابجایی اگر پوشال کولر آبی را نشسته باشید، بوی خامی آن از طریق کانال کولر وارد ساختمان شده و در محیط منتشر می‌گردد و شرایط را غیر قابل‌ تحمل میکند.

و ممکن است ذرات موجود بر روی پوشال، به داخل ساختمان وارد شده و منجر به ایجاد آلرژی در افراد خانواده گردد. پس حتما ابتدا پوشال‌ها باید به شکلی شسته شود که آب از داخل پوشال‌ها روان شود و هیچ بخشی از آن خشک نباشد.

شستن دریچه کولر

در ابتدا حتما دریچه‌ها را بشویید. زمانی که آب بر روی پوشال‌ها ریخته میشود، در اثر تبخیر آب، املاح آب روی دریچه رسوب‌ میکند و گچ در شیارهای دریچه ایجاد می‌شود. برای تعویض پوشال کولر آبی اول دریچه‌ها را بشویید.

برای این انجام این کار از برس استفاده کنید و  می‌توانید از کمی سرکه برای از بین بردن رسوب‌ کولر آبی استفاده کنید.

روش تعویض پوشال کولر آبی

قرار گرفتن مناسب پوشالها

در زمان تعویض پوشال کولر آبی قرار گرفتن مناسب پوشال در جای خود بعد از تعویض آن، اهمیت زیادی دارد.

اگر پوشال به‌خوبی در محل خود جا نگیرد، موقع بستن دریچه‌ها، پوشال از جای خود خارج میشود و نمی‌تواند نقشی در خنک کردن فضا داشته باشد.

از طرفی ممکن است، به موتور کولر آسیب بزند و احتمال سوختن موتور کولر را بالا میبرد. دقت کنید که بعد از جایگزینی پوشال فنرهای آن را محکم ببندید.

قیمت پوشال کولر و خرید اینترنتی پوشال کولر

قیمت پوشال کولر هم مانند دیگر موارد در کشور ما تحت تاثیر نوسانات بازار ارز است و بستگی مستقیمی به آن دارد.

و اینکه یکی از راحترین راهها تهیه آن از طریق خرید اینترنتی است که در حال حاضر یکی از بهترین راهها برای دستیابی به نیازهای روزمره ما است .

2 پاسخ
  1. علیرضا
    علیرضا گفته:

    سلام وقت بخیر اگه امکانش هست یه ویدیو درباره تعویض پوشال تولید کنید
    ممنون از مطالب مفیدتون

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *