تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

تعمیر کولر آبی / سرویس کولر آبی

تعمیر کولر آبی – سرویس کولر آبی که به دلیل اینکه کولر آبی یکی از پرمصرف ترین سیستم های خنک کننده محیط است که در بیشتر نقاط کشور عزیزمان کاربرد دارد.

و به همین دلیل نیاز به تعمیر کولر آبی بسیار احساس میشود تعمیر کولر آبی دو راه دارد که یک راه حل و شاید بهترین راه حل این است که ما نیازمند کمک گرفتن از یک تعمیرکار کولر آبی هستیم و در مرحله دوم اینکه خود با آشنایی به ساختار این سیستم برودتی و شناخت کامل قطعات و نوع وظایف آنها در کولر آبی دست بکار تعمیر کولر آبی یا سرویس کولر آبی شویم .

که البته ما راه اول را به شما توصیه میکنیم نه بدلیل اینکه نفع ما در آن است به دلیل اینکه تمامی کاراهای فنی و برقی نیازمند به آشنایی به برق و مکانیک خاص آن دارد تا در تشخیص درست و عیب یابی موتور کولر و دیگر قطعات لازم است .

شما عزیزان برای تعمیر و سرویس کولر آبی به دلیل نداشتن تجربه و آشنایی نداشتن به نکات ایمنی در این موارد میتوانید به خود و به کولر آسیب جدی و خدای ناکردهه جبران ناپذیری وارد کنید پس حتی الامکان سعی کنید از تعمیرکار کولر آبی دعوت به همکاری نمایید.

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی 

کولرهای آبی به دلیل مقرون به صرفه بودن در قیمت های سرویس و نگهداری و تعمیر کولر آبی همچنان با استقبال در مصرف روبرو است . و استفاده این سیستم خنک کننده مصرف کنندگان را با بحث پیدا کردن تعمیرکار مناسب و با تجربه روبرو میکند .

برای تعمیر کولر آبی – و سرویس کولر آبی حتما از سرویسکاران و مراکز معتبر دعوت به همکاری کنید. با شروع گرما نیاز به سرویس کولر آبی کاملا ضروروی است و یاید قبل از استفاده از کولر صورت گیرد . زیرا در طی مدت بی استفاده بودن و وجود رطوبت در فصل زمستان ممکن است در بعضی از قطعات کولر مشکلاتی بروز کرده باشد .

که برای پیشگیری از بروز ایراد در زمان استفاده باید سرویس کولر آبی انجام گیرد. برای تشخیص درست عیب در کولر آبی نیاز به اطلاعات فنی و برقی در این امر میباشد در صورت بی اطلاعی و رعایت نکردن نکات ایمنی منجربه ایجاد حادثه و آسیب به کولر میشود.

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

خدمات جامع کولر آبی توسط سرویسکار کولر آبی:

 1. تعمیر کولر آبی – سرویس کولر آبی
 2. تعویض پوشال کولر آبی
 3. نصب کولر آبی
 4. تعویض و تعمیر پمپ کولر آبی
 5. تعویض تسمه کولر آبی
 6. تعویض و تعمیر موتور کولر آبی
 7. تعمیر و یا تعویض موتور کولر آبی
 8. تعمیر سیم پیچی موتور کولر آبی
 9. تعویض و روغنکاری یاتاقان

  تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

  سرویس کولر آبی

 10. تعویض فولی
 11. تنظیم شناور آب
 12. بررسی برزنت کولر
 13. بررسی لوله های آبریز پوشالها
 14. بررسی شیلنگ آب
 15. رفع علت لرزش کولر آبی
 16. بررسی کانالهای خارجی و داخی
 17. بررسی فیوز و ترمینالو کلیدکولر …و موارد دیگری که در تعمیر کولر آبی نیاز دارید.

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

راهنمای و تعمیر سرویس کولر آبی

اموری مانند : روغنکاری پمپ آب کولر آبی ، روغن کاری موتور کولر ، تعویض پوشال ها ، بازدید از مسیر لوله کشی و آب گیری کولر، تنظیم شناور کولر آبی و بررسی تسمه و چک کردن یاتاقان و موتور کولر و …..موارد دیگر را سرویس کولر آبی میگویند.

به دلیل اینکه سیستم کولر خیلی پیچیده نیست تعدادی از عزیزان خود اقدام به تعمیر کولر آبی –  سرویس کولر آبی میکنند. که باید اطلاعات کافی برای شناسایی نشانه های عیب در کولر داشته باشند تا بتواند به درستی از پس تعمیر کولر آبی بر بیایند.

با شناخت از بخش های مکانیکی و بخش های الکتریکی کولر آبی میشود مشکلات آن را رفع کرد.در ادامه به تعدادی از این مشکلات اشاره خواهیم کرد. با ذکر این مطلب که بهتر است که این امر توسط سرویسکار با تجربه انجام گیرد تا از بروز حوادث و آسیب به کولر پیشگیری شود.

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

تعمیر کولر آبی

همانطور که در بالا هم توضیح دادیم تعمیر کولر آبی نیازمند دانش و تجربه و اطلاعات است در صورت نیاز به تعمیر کولر آبی و هر گونه ایراد فنی جدی حتما با یک تعمیرکار کولر آبی مشورت کنید.

در صورتی که قابلیت تعمیر نداشت در اسرع وقت اقدام به تعویض آن قطعه کنید. سعی کنید اگر تجربه ای در این امر ندارید به هیچ وجه دست به این کار نزنید در تعمیر کولر آبی – سرویس کولر آبی تشخیص درست مشکل مهمترین بخش این موضوع است و بی تجربگی میتواند باعث آسیب به شما و کولر آبی شود.

تعمیر کولر شامل مواردی مثل:  عیب یابی موتور کولر آبی ، تعمیر دینام کولر ( موتور کولر آبی ) یا واتر پمپ و شناور و ……باشد

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

تعمیرات انواع کولر آبی 

 1. کولر آبی متحرک قابلیت جابه جایی و پرتابل بودن را دارد
 2. کولر آبی ثابت دارای ابعاد بزرگی میباشد به همین دلیل بر روی پشت بام یا تراس یا در حیاط نصب میگردد

از کولرهای آبی برای مناطق خشک و معتدل استفاده می شود. و نحوه محاسبه و انتخاب کولر آبی براساس تفاوت در متراژ بنا و همچنین قرار گرفتن آن واحد در زیر بام ساختمان و یا قرار گرفتن در طبقات وسط، نحوه محاسبه و انتخاب کولرابی متفاوت است.

تعمیر کولر آبی – سرویس کولر آبی در انواع مختلف نیازمند آشنایی کامل به سیستم ساخت آن دارد و نوع کولر و نوع دیگر کولر مدل آن کولر آبی سلولزی است که بنا به دلایلی با استقبال زیادی روبرو نشد.

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

سرویس کولر آبی با پایان فصل

سرویس و تمیز کردن کولر آبی بعد از فصل تابستان و با آغاز زمستان باید تعمیر کولرآبی – سرویس کولر آبی را مورد توجه قرار داد به دلیل اینکه کولر برای سال بعد و شروع گرما از هر نوع آسیبی ایمن بماند.

سرویس کولر آبی در اتمام فصل کاری آسان است که خود شما هم قادر به انجام آن هستید.

در ابتدا برق کولر را قطع کنید و بعد از آن آب کف کولر را تخلیه کنید و قطعاتی که نیاز به روغنکاری دارد روغن بزنید و توجه کنید که کولر در هیچ جای آن پوسیدگی نداشته باشد.

اگربا چنین موردی برخورد کردید حتما پوسیدگی را تراشیده و با ضد زنگ رنگ بزنید.تا در طی مدتی که مورد استفاده قرار نمیگیرد پوسیدگی افزایش پیدا نکند و باعث سوراخ در بدنه کولر آبی نشود. دریچه های کولر را بپوشانید و با پوشش برزنتی آن را بپوشانید.

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

سرویس موتور کولر آبی

یکی دیگر از مواردی که باید در پایان هر فصل در مورد سرویس کولر آبی مورد توجه قرار گیرد و یکی از مهمترین بخشهای کولر است که اصلیترین وظیفه که حرکت پروانه کولر آست به عهده دارد موتور کولر است.

همانطور که وظیفه پمپ آب، در کولر آبی به چرخش در آوردن آب است وظیفه و کار دینام کولر هم گردش هواست که در صورت بروز هر نوع مشکلی میتواند دچار آسیب شود.

پس توجه کنید که در زمان سرویس باید تمیز شود و در صورت امکان موتور کولر آبی را از کولر جدا کنید و بعد از آن یاتاقان ها و واتر پمپ و خود دینام را روغنکاری کنید.

تا با شروع فصل گرما و فرارسیدن استفاده از کولر آبی دچار مشکل نشوید و به سرعت کولر شما آماده شود تا محیط خانه شما با دمایی مناسب و مطلوب باعث آرامش شما باشد.

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

تعمیر دینام کولر آبی

همانطور که میدانید دینام قلب تپنده کولر است. دینام کولر آبی یک سیستم چرخنده برقی قوی است که نیروی الکتریسته را به نیروی حرکتی مبدل میکند و با ین کار ، تسمه متصل به دینام را به حرکت وامیدارد و تسمه در این فرایند ایجاد باد میکند.

با شروع گرما اولین قسمتی که در زمان تعمیر و سرویس کولر آبی باید بوسیله تعمیرکار کولر آبی مورد بررسی قرار بگیرد دینام کولر یا همان موتور کولر آست.در صورتی که موتور کولر با صدای ناهنجاری کار میکند، بی شک نیازمند تعمیر است.

برای تعمیر موتور کولر از یک تعمیرکار کولر آبی کمک بخواهید. دینام کولر بعد از چند سال کار مداوم، قدرت خود را از دست میدهد و توان به چرخش درآوردن پروانه کولر آبی آن کم میشود.در این موارد هم دینام کولر نیاز به تعمیر دارد.

یک علت‌ سوختن دینام کولر آبی عمر طولانی موتور کولر است. موتور کولر بعد از مدت زیاد کار به صورت  مداوم احتمال دارد که بسوزد.
و علت دیگر کار نکردن موتور و سفت کردن بیش از حد تسمه و یا برعکس بستن تسمه است که سبب سوختن موتور می‌شود.
یک علت‌ دیگر سوختن موتور گرم بودن محیط اطراف کولر آبی است. که باعث می‌شود که سیم‌های کولر  فرسوده شود و بسوزد و کولر آبی اتصالی میکند و دینام کولر میسوزد.سرویس نکردن دوره ای کولر آبی مهمترین علت خنک نکردن کولر است.

تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

خدمات سرویس و تعمیر کولر آبی

 • خدمات تعمیر کولر آبی – سرویس کولر آبی
 • تعمیرات کولر آبی
 • تعمیر کولر آبی با کمترین قیمت
 • سرویس کولر آبی با کمترین هزینه
 • تعمیر کار کولر آبی
 • تعمیر کولر آبی در اسرع وقت در محل و رفع عیب
 • تعمیر کولر آبی شبانه روزی
 • تعویض کولر آبی
 • تعویض کردن تسمه کولر آبی شبانه روزی
 • تعمیر پمپ کولر آبی
 • تعویض کردن پمپ آب
 • تعویض یا تعمیر موتور کولر آبی
 • سیم کشی کولرآبی
 • تعویض پروانه کولر آبی
 • تعویض سیم کشی کولرآبی کمترین هزینه
 • تعویض پمپ خراب و سوخته کولر آبی در محل
 • تعویض پوشالهای کولر آبی
 • نصب کولر آبی

  تعمیر کولر آبی - سرویس کولر آبی

  سرویس کولر آبی

 • عیب یابی و تعمیر اساسی کولر آبی در محل
 • بررسی و رفع بوی بد پوشالهای کولر آبی
 • رفع عیب سیم کشی  کولر آبی
 • قیرگونی کف کولر آبی
 • رفع هرگونه نشتی کولر آبی
 • عایق بندی کل بدنه کولر آبی
 • رفع برقدار بودن بدنه کولرآبی
 • بررسی عدم خنکی کولر و رفع باد گرم کولر آبی
 • بالا بردن بازدهی کولر آبی
 • رفع عیب و ایرادهای موتور کولر آبی
 • تعویض بدنه پوسیده یا زنگ زده کولر آبی
 • رفع هر گونه زنگ زدگی بدنه کولرآبی
 • رفع دلایل داغ شدن موتور کولر آبی 
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *