تعمیر پمپ آب در بریانک

تعمیر پمپ آب در بریانک

 عیب یابی و تعمیر پمپ آب 

با توجه به وضعیت بد آب در کشور ما نیاز روز افزون خانه ها و آپارتمان ها به پمپ آب، بوجود آمده که در صورت بروز مشکل در قطعات پمپ آب کارکرد آن با اختلال روبرو میشودو برای رفع مشکلات و عیب یابی درست و تعمیر  حتما نیاز به یاری گرفتن از یک سرویسکار با تجربه است گاهی صداهای عجیب در پمپ یا یکسره کار کردن و مشکلات متعدد باشد که بعضی از آنها را مرور میکنیم . ( تعمیر پمپ آبرسانی خانگی )

مواردی که نیاز به تعمیر دارد:

  • عدم خروج آب از پمپ
  • آب موج دار خارج میشود
  • کارکرد یکسره پمپ
  • آب وارد میشود اما پمپ کار نمیکند
  • فشار زیاد و غیرعادی آب
  • پمپ بدون باز بودن آب کار میکند
  • تعمیر پمپ آب آپارتمانی

اینها مواردی هستند که در صورت بروز باید به سرعت مورد بررسی و عیب یابی و تعمیر قرار گیرند تا آسیبهای جدی تری به پمپ آب وارد نشود.

زیر دوش وایسادی انقد آب کم و زیاد میشه که پشیمون میشی از حموم کردن…چند روزی هست اینجوری شده

این اتفاق زیاد پیش میاید مقاله ای جامع و کامل انتشار داده ایم که در صورت تمایل میتوانید مطالعه ای داشته باشید

تعمیر پمپ آب در بریانک

نحوه عیب یابی پمپ آب

اطمیان از روشن بودن دستگاه و عملکرد درست کلید اتومات پمپ یا سیم مرتبط و بعد کلید ریست را تست کنیددر صورت استارت کردن اگر جرقه مشاهده کردید کلید شما دچار اشکال شده است .

و باید تعویض گردد زیرا تعمیر کمکی نمیکند و دوام ندارد قبل از انجام تعویض از قطع بودن برق مطمئن شوید.

توضیحی مختصر در مورد بعضی از اشکالات در پمپ آب 

در برخی موارد که آب ضربان دار است مخزن آن دچار مشکل است و باید تعویض شود که در صورت عدم تعویض مصرف برق را بالا میبرد چون خرابی مخزن از پمپاژ آب جلوگیری میکند .

و باعث زنگ زدگی میشود برای اطمینان وجود هوا در دریچه هوای پمپ و تکان دادن مخزن و ریزش آباز زیر پمپ نشانه مشکل در مخزن است .(سرویس پمپ اب )

گاهی اوقات هم پیش می آید که وقتی پمپ روشن میشود صدای باز و بسته شدن کلید شنیده میشود ولی آبی وارد ساختمان نمیشود که نشانه مشکل در بیرون از ساختمان است احتمالا نشتی در لوله های داخل کار بوجود آمده .

در برخی موارد هم دیده میشود که آب وارد پمپ میشود ولی پمپ کار نمیکند که دلایل مختلفی دارد ایراد در برق یا تنظیم نبودن کلید اتومات میتواند دلیل آن باشد.

که سریع باید تعمیر شود زیرا خشک کار کردن باعث آسیب جدی به پمپ آب میشود .وجود هوا هم و چسبیدن کنتاکت ها کلید اتومات هم میتواند باعث بروز ین مشکل شود .

در صورت بالا بودن فشار آب اشکلا قطعا از درون پمپ است و موتور باید مورد بررسی قرار گیرد.

در برخی موارد مشکل در فلش تانک دستشویی ها هم میتواند باعث شود که پمپ بدن باز بودن شیر کار کند و گاهی مواقع وجود سوراخ در لوله ها عامل مشکل است .( پمپ آب جتی )

پمپ ساختمون هر یک دقیقه یک بار روشن میشه و خاموش میشه از چی میتونه باشه…؟