تعمیر برد پکیج گلدیران

تعمیر برد پکیج گلدیران( ال جی)

تعمیر برد پکیج گلدیران کاری کاملا تخصصی است، زیرا برد پکیج یک قطعه الکترونیکی و بسیار حساس است. در مدلهای مختلف پکیج گلدیران، یک یا چند برد وجود دارد، در واقع نقش آن آنالیز ورودی و خروجی دستگاه است.
گروه فنی سرویسکاران 24، یکی از نمایندگی‌های تعمیر پکیج دیواری گلدیران در تهران می‌باشد. که با بهره گیری از بهترین متخصصین مشکلات پیش آمده در برد را برطرف نموده و پکیج دیواری گلدیران را تعمیر می نماید.
تعمیر برد پکیج دیواری کاملا تخصصی است، زیرا برد پکیج دیواری گلدیران بنابر مدل و کارایی و قدرت دستگاه متفاوت است. ممکن است مشکل اصلی از برد نباشد و قطعات تحت کنترل برد آسیب دیده باشد.

تعمیر برد پکیج گلدیران

مراحل تعمیر برد پکیج دیواری گلدیران

کارشناسان ما به عنوان نمایندگی تعمیرات برد پکیج گلدیران در تهران، پس از بررسی دستگاه اقدام به عیب‌یابی و تعمیر برد پکیج دیواری گلدیران می‌نمایند. اگر برد قابل تعمیر نباشد به طور کامل تعویض می‌شود.

تعمیر برد شامل مراحل زیر می‌باشد:

  • عیب‌یابی برد و تشخیص صحیح خرابی
  • برآورد هزینه تعمیر برد پکیج دیواری
  • تعویض قطعه معیوب در صورت عدم تعمیر
  • تعویض برد در صورت سوختن و قابل تعمیر نبودن
تعمیر برد پکیج گلدیران

سرویس برد پکیج دیواری گلدیران

اولین قدم برای جلوگیری از نیاز به تعمیر برد پکیج گلدیران، توجه به سرویس‌های دوره‌ای و منظم پکیج گلدیران است.
سرویس برد پکیج دیواری گلدیران باعث افزایش کارایی پکیج، و همچنین سایر قطعات می‌شود. هر اقدام ساده باعث افزایش عمر مفید برد میگردد، پس از بررسی دستگاه توسط سرویسکار و یافتن ایراد در برد پکیج می‌توان علت خرابی برد دستگاه را به سرعت تشخیص داد.
پس از عیب‌یابی در صورت خرابی برد پکیج دیواری اولویت تعویض  قطعات است. بررسی دوره‌ای پکیج دیواری گلدیران از هزینه‌های بالای تعمیر برد و یا تعویض و تعمیر قطعات جلوگیری می‌کند.
نصب برد پکیج تنها توسط متخصصین این حوزه با در نظر گرفتن استانداردهای بسیار مهم انجام شود.

تعمیر برد پکیج گلدیران

رله پکیج دیواری گلدیران چیست؟

بیشترین قسمتی که ممکن است، در برد پکیج دیواری خراب شود رله‌ها هستند. کار اصلی بردهای مدار قطع و وصل برق به سایر قطعات الکتریکی است. برای جلوگیری از آسیب دیدن برد باید تمامی رله‌ها را تعویض کنید، زیرا خرابی رله به سایر رله‌ها آسیب می‌رساند.

هزینه تعمیر برد پکیج گلدیران

بررسی جزئیات مربوط به هزینه تعمیر برد پکیج گلدیران با نگاهی به فاکتورهای مختلف امکان‌پذیر است، به طور کلی قیمت و تعرفه سرویس و تعمیر در مجموعه‌های مختلف با توجه به تخصص، مهارت تکنسین و علت خرابی، نحوه رفع مشکل خرابی دستگاه و همچنین بررسی نیاز یا عدم تعویض قطعات پکیج مشخص می‌شود.

تعمیر برد پکیج گلدیران

آموزش رفع خرابی برد پکیج گلدیران

عواملی که باعث خرابی برد و مشکلات پکیج می‌شوند عبارتند از:

  • سوختگی در اثر تماس با آب
  • پایان عمر قطعات برد
  • شکستن برد بر اثر ضربه

برای تست هر قطعه روی برد کافیست از اهم متر استفاده کنید، تا مطمئن شوید مسیر قطعه سالم است یا قطعه کار می‌کند. از آنجایی که خرابی رله رایج‌تر است، اگر رله‌های روی برد خراب باشند دو حالت دارند، یا همیشه بسته هستند یا رله هنگام اتصال برق کار نمی‌کند. برای تست آن باید اهم متر را روی حالت بیپ قرار دهیم، و هر یک از پروب‌ها را به مسیری که می‌خواهیم تست کنیم وصل نماییم. هیچ جریان مشکلی در مسیر وجود ندارد که ما را مستقیماً به رله معیوب می‌رساند.

در این صورت برای تعمیر برد پکیج گلدیران نیاز به تعویض رله روی برد داریم. ابتدا رله مناسب را با ولتاژ صحیح آماده می‌کنیم، سپس با ابزار مناسب آن را از برد جدا کرده و رله قدیمی را با رله جدید جایگزین خواهیم کرد.

تعمیر برد پکیج گلدیران

نحوه تعمیر برد پکیج گلدیران

از آنجایی که صفحه کنترل برد دو طرفه است، باید دقت شود که در هنگام برداشتن رله به تونل‌هایی که دو طرف برد را به هم متصل کرده، آسیبی وارد نشود. همچنین هنگام لحیم‌کاری باید بسیار مراقب باشیم و حرفه ای عمل کنیم تا به مدار آسیب نرسانیم.

در برخی موارد قطعات برد قابل تعمیر یا تعویض نیست. و چاره‌ای جز تعویض برد نداریم که بسیار آسان است، اما باید مشخص شود که آیا نیاز به تعویض برد داریم یا خیر. این کار باید توسط یک فرد متخصص و باتجربه صورت گیرد که هزینه اضافی بر فرد تحمیل نکند.

برای تعویض برد ابتدا باید تمام کابل‌ها را یکی یکی از برد جدا کنیم. سپس پیچهای نگهدارنده برد را باز کرده، و با اعمال نیروی مساوی به چپ و راست به راحتی برد را بیرون بکشیم. در نهایت برد جدید را در جای خود قرار می‌دهیم و پیچ‌ها را بسته و کابل ها را دوباره وصل می کنیم.

برد پکیج گلدیران مغز دستگاه است، به همین دلیل باید روی تعمیر برد پکیج گلدیران بسیار حساس باشید. و تعمیر یا تعویض آن را به تعمیرکاران مبتدی و آماتور نسپارید. کارشناسان ما به صورت کاملا تخصصی برد پکیج را تعمیر و تعویض می‌کنند.

تعمیر برد پکیج گلدیران

عیب یابی برد پکیج گلدیران

یکی از مهمترین نکات قبل از اقدام به تعمیر برد پکیج گلدیران بررسی علت بروز مشکل است، عیب‌یابی دقیق برد نشان می‌دهد، که آیا قطعات دچار مشکل شده‌اند یا نه. و یا در نهایت فقط نیاز به تعویض قطعات است یا تعویض آن، استفاده از محافظ برق با جلوگیری از نوسانات برق و ولتاژ بالا از سوختن برد جلوگیری می‌کند.

این اقدام ساده عمر برد را افزایش می‌دهد. بنابراین در قدم اول بهتر است، اقدامات پیشگیرانه انجام شود تا مجبور به تعمیر برد نباشید. البته بهترین کار سرویس کامل پکیج است، زیرا همانطور که گفته شد برد قسمت بسیار حساس و مهمی از پکیج می‌باشد. که بر عملکرد بسیاری از قطعات تاثیر می‌گذارد، لذا نمی‌توان این قسمت را بصورت جداگانه در نظر گرفت.

کدهای خطای پکیج گلدیران

کدها یا ارورها نشانه‌هایی هستند، که در صورت بروز مشکل در یکی از قطعات بکار رفته در پکیج یا قطعات موجود برروی برد نمایان می‌شود. که نیاز به بررسی دقیق توسط کارشناسان در این حوزه دارد، ما برای کمک به شما عزیزان کامل ترین جدول کدهای خطای پکیج گلدیران را طی مقاله‌ای به شما عزیزان ارائه کرده‌ایم. که در صورت بروز هرگونه مشکلی با مراجعه به آن میتوانید، با علت و راه برطرف کردن آن آشنا شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *