نصب پمپ آب خانگی در تهران

نصب پمپ آب خانگی در تهران

طریقه نصب پمپ آب خانگی

  • دقت کنید که حتما نصب پمپ آب خانگی را در مکان انجام شود.
  • سعی کنید که پمپ و مخزن را در نزدیکترین فاصله به هم نصب کنید
  • در زمستان و هوای سرد از پمپ آب خانگی در برابر یخزدگی محافظت کنید.
  • هنگام نصب پمپ آب خانگی در تهران ، قطر لوله رابط بین مخزن و پمپ باید حداقل برابر و یا بیشتر از قطر ورودی پمپ آب خانگی باشد.

نصب پمپ آب خانگی در تهران

باید دقت داشت که حجم مخزن ذخیره آب را متناسب با میزان آب مورد احتیاج در ساختمان انتخاب گردد یعنی هر واحد از ساختمان ۲۵۰ لیتر احتیاج دارد.

فیلتر و صافی پمپ آب خانگی باید قبل از ورودی مخزن ذخیره نصب شود.ورودی آب ساختمان بعد از کنتور به مخزن و از مخزن به پمپ متصل می شود. و خروجی پمپ به ورودی اصلی لوله کشی ساختمان متصل میشود. اتصال مستقیم پمپ به آب شهری نادرست است زیرا در موقع اوج مصرف که آب کافی در لوله ها وجود نداردهوا وارد لوله میشود.

و موجب خرابی پروانه های پمپ و ایجاد اشکال در کارکردآن میشود. و نیاز به تعمیر پمپ آبرسانی خانگی لازم میشود.برای کارکرد درست پمپ آب خانگی  باید پمپ را تا حد امکان نزدیک به مخزن ذخیره نصب کنید. و برای اینکه مانع کاویتاسیون شوید قطر لوله رابط بین مخزن و پمپ را برابر یا بیشتر از قطر ورودی پمپ انتخاب کنید.این کار سبب میشود که به دلیل جریان دائمی ، همیشه آب داخل مخزن تازه بماند.

شمامیتوانید مقاله استخر را مطالعه فرمایید

نصب پمپ آب خانگی

نحوه نصب پمپ آب خانگی در تهران

در ساختمانهای جدید مکانی به نام اتاق تاسیسات برای این کار در نظر گرفته میشود.و فضای کافی برای نصب مخزن و نصب پمپ آب خانگی در آن در نظر گرفته شده است. و امکان لوله کشی از ورودی آب ساختمان به این تاسیسات و امکان اتصال خروجی تاسیسات نصب شده است.

مکان نصب مخزن باید کاملا صاف باشد و کاملا تمیز باشد.باید خروجی سرریز آب از مخزن با کمک لوله کشی به مکانی ایمن هدایت شود.

وقتی که شیرکنترل سطح درست کار نکند آب سرریز شده اگر هدایت آب درست انجام نگیرد به تاسیسات برقی آسیب وارد میشود و اگر در معرض دید نباشد باعث به هدر رفتن آب میگردد

محل نصب پمپ آب خانگی باید سرپوشیده باشد و در ارتفاعی پایین تر از مخزن نصب گردد. در فضاهای که دما بسیار پایین است لوله ها و کاسه پمپ باید عایق شوند تا از یخزدگی آن جلوگیری شود.

در موقع نصب بین پمپ و مخزن باید از لرزه گیر استفاده شود که لرزش از طریق لوله ها به اتصال ها و مخزن منتقل نشود. و باعث خرابی نشود و نیاز به تعمیر پمپ آبرسانی خانگی پیش نیاید.

شمامیتوانید مقاله چیلر را مطالعه فرمایید

استفاده از مخزن پلاستونیک

نصب پمپ آب خانگی در تهران

چرا باید از مخزن آب پلاستونیک و پمپ آب استفاده کنیم؟

هموطنان با نصب مستقیم پمپ آب خانگی برای کمک به تقویت فشار آب مجتمع ساختمانی خود کرده اند. برای نصب پمپ آب خانگی در تهران که با افزایش روزافزون تعداد این پمپ ها اختلالات فراوانی در شبکه آب شهری ایجاد شده است.

۱-در مناطقی که نشتی به دلیل فرسودگی ایجاد شده ، فشار منفی ناشی از مکش پمپ ها باعث ورود آب آلوده به داخل لوله ها و آلوده شدن آب تصفیه شده میشود.

۲-خرابی کنتورو بالا رفتن هزینه آب بهای چند برابر

۳-قطع آب در هنگام مکش پمپ آب خانگی بوسیله مشترکین دیگر و …

و به این نکته باید دقت داشت که کمی آب باعث خشک کارکردن پمپ آب خانگی میشود و آسیب جدی به پمپ آب خانگی وارد میشود.و در این صورت نیاز به تعمیر پمپ آبرسانی خانگی است.

شما میتوانید مقاله اسپیلت را مطالعه فرمایید

مواردی برای داشتن ذخیره آب

نصب پمپ آب خانگی در تهران

مواردی برای داشتن فشار آب کافی و ذخیره آب

۱- برآورد حجم مخزن مورد نیاز : به طور متوسط هر شهروند در ۲۴ ساعت ۱۵۰ لیتر آب مصرف می کند.

بنابراین یک آپارتمان ۴ واحدی ( هر واحد ۵ نفر ) با ۲۰ نفر جمعیت در تهران یک مخزن ۱۰۰۰ لیتری برای ذخیره نیاز دارد و این میزان۱۵۰۰ لیتر می باشد.

۲- جانمایی مخزن : تعیین محل نصب مخزن برآوردشود. بعداز مطمئن شدن از جای مناسب مخزن در محل نصب مسیر انتقال مخزن و گلوگاه های احتمالی بررسی شود.در صورتی که جای پمپ مناسب نباشد در موقع کارکردن مداوم به مشکل میخورد و تعمیر پمپ آبرسانی خانگی الزامی میشود.

۳- انتخاب پمپ آب مناسب :  ارتفاع ساختمان ، متراژ زیر بنا و نقشه لوله کشی ساختمان و نحوه اجرای آن نقش مهمی در انتخاب پمپ مناسب دارد.و داشتن آب کافی برای ساختمان دارد.نصب پمپ آب خانگی در تهران

شما میتوانید مقاله کولر آبی را مطالعه فرمایید

انتخاب پمپ آب خانگی مناسب

نصب پمپ آب خانگی در تهران

مواردی در انتخاب پمپ مناسب در یک آپارتمان 

۱- حداکثر ارتفاع آبدهی یا هد پمپ

۲- دبی یا آبدهی

هر پمپ دارای نموداری است که رابطه این دو شاخص را نشان می دهد .

اگر پمپی ۳۵ متر هد دارد پس حداکثر فشاری که ایجاد میکند ۳٫۵ بار است. از طرفی پشت شیرهای بالاترین طبقه ساختمان بایدحداقل فشار ۱٫۵ بار باشد.

نصب پمپ آب خانگی در تهران

شما میتوانید مقاله موتورخانه را مطالعه فرمایید