سرویس و تعمیر کولر آبی در پونک

سرویس و تعمیر کولر آبی در پونک

سرویس کردن کولر

سرویس و تعمیر کولر آبی در پونک – با شروع تابستان و نیاز کولرهای آبی به سرویس و تعمیر بهتر است که سرویس کولر را به دست سرویس کار مجاز بسپارید تا از بروز صدمات احتمالی به خود و کولر آبی جلوگیری شود؛
یک کولر سرویس نشده، میتواند بزودی در زمان استفاده شما عزیزان را با مشکلات متعددی مواجه کند از جمله ورود گرد و غبار در زمان روشن شدن  ناتوان بودن از تولید سرمایش و سوختن موتور و پمپ آب به دلیل گرفتگی لوله های آبریزیا مشکل در شیلنگ آب و شناور که اگر این موارد مورد توجه و بازدید و سرویس و روغن کاری قرار گیرند.( عیب یابی موتور کولر آبی)

طول عمر کولر را بالا برده و خنکای مطلوبی را در اختیار شما میگذارد در غیر این صورت تمام تلاش‌ها برای صرفه‌جویی در مصرف برق و آب را به باد می‌دهد،و همچنین هر ان شما را با مشکل در ساعات خاص که امکان دسترسی به سرویسکار ندارید میکند پس بهتر است قبل از شروع استفاده حتما کولر سرویس شود. ( سرویس و تعمیر کولر آبی در پونک)

قطعات و تجهیزات کولر آبی به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

– الکتریکی: شامل کلید سه دکمه‌ای قطع و وصل، پمپ آب و موتور کولر
– مکانیکی: شامل توربین هوا، تسمه و شناور
– ثابت: دریچه‌ها، بدنه، اتصالات شبکه‌ی آبرسانی و شیر تخلیه

چجوری رسوب کف کولر رو تمیز کنم؟

مواردی که در زمان سرویس مورد توجه است:

  • تعویض پوشالها
  • موتور کولر
  • پمپ آب
  • شناور
  • تسمه
  • سایبان
  • برزنت کولر
  • شیلنگ آب
  •  شستشوی کولر

انجام سرویس و تعمیر کولر آبی در پونک به ترتیب زیر است:

سرویس و تعمیر کولر آبی در پونک – کولر‌ها باید هر سال بر روی کولر های آبی سرویس کولر آبی انجام شود و بعضی از بخش‌های آن مثل پوشال‌ها، حتما عوض شود. در زمان بازدید از این ۲ موتور، ابتدا باید گرد و غبارشان را گرفت و بعد آنها را روغن‌کاری کرد. موتور کولر، ۲ قطعه یاتاقان دارد که باید حتماً روغن‌کاری شوند. سایه‌بانی برای کولر تعبیه کنید تا خنک بماند و خنکی بدهد. در ضمن مصرف انرژی کولر با سایه‌بان هم پایین می‌آید.

شست‌وشوی کف کولر باید با فرچه پلاستیکی انجام شود تا به رنگ آن آسیبی نرسد. اگر قسمتی از رنگ کف کولر از بین رفته بود، بی‌تردید به‌زودی زنگ می‌زند و ممکن است تا یک سال بعد بپوسد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که حین سرویس کولر باید درنظر داشت، هم‌راستابودن خروجی و دهانه کانال است که با یک پارچه ضد‌آب و ضخیم مثل برزنت، پشتیبانی می‌شود.یکی از مهم‌ترین معیار‌ها برای استفاده بهینه از کولر،شیلنگ است.

اگر سیستم گردش آب به درستی در کولر انجام شود و پوشال‌ها کاملا خیس شوند، کولر خنکای بیشتری تولید می‌کند و انرژی کمتری را هدر می‌دهد.باید تسمه‌ی گرداننده‌ی توربین در یک وضعیت تعادلی باشد. یعنی نه خیلی سفت و محکم باشد که به موتور فشار وارد کند و نه چندان شل باشد که موتور دچار گیرپاژ شود.

واترپمپ را پس از تمیز کردن رسوب آب از روی آن، روغن زده و به درستی نصب شود شناور را طوری تنظیم شود که آبی از تشتک یا دریچه اطمینان به بیرون نریزد. ( تعمیر کولر آبی )

عیب یابی موتور کولر و تعمیر یا تعویض آن چقد هزینه دارد؟