تعمیر پمپ آب خانگی در غرب تهران

تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران

تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران

پمپ آب خانگی به دلیل طراحی آسان ، هزینه تولید کم  و حجم کوچک و جمع و جور در صنعت کاربرد بسیاری دارد . ولی یکی از اشکالات پمپ ها کاهش بازده آنها در اثر کارکرد طولانی فرسایش قطعات به دلیل سایش و خوردگی و در نتیجه نشت روغن در قسمت های داخلی آن است.

این افت فشار بیشتر در نواحی بین دنده ها و پوسته و بین دنده ها قابل مشاهده است

تعمیرپمپ آب خانگی غرب تهران

پمپ های دنده ای

۱- دنده خارجی External Gear Pumps2

۲– دنده داخلی Internal Gear Pumps 3

۳- گوشواره ای Lobe Pumps 4

۴- پیچی Screw Pumps 5

۵- ژیروتور Pumps 1

۶- پمپ ابی دنده خارجی External Gear Pumps

در این مدل های پمپ ها

یکی از چرخ دنده ها به محرک وصل شده و چرخ دنده بعدی هرزگرد است با چرخش محور محرک و دور شدن دنده های چرخ دنده ها از هم با ایجاد خلاء نسبی روغن به فضای بین چرخ دنده ها و پوسته کشیده میشود و به سمت خروجی حرکت میکند.لقی بین پوسته و دنده ها در اینگونه پمپ ها حدود ( (۰٫۰۲۵ mm می باشد افت داخلی جریان به خاطر نشست روغن ایجاد میشود.( اجزاء تشکیل دهنده پمپ آب خانگی )

نگهداری و تعمیر پمپ آب غرب تهران

 تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران

تعمیر پمپ اب خانگی غرب تهران در مرحله اول تشخیص عیب انجام میشود تا به برطرف کردن آن اقدام نماید.عموم  اشکالاتی که در پمپهای خانگی پیش میآید از تنظیم خارج شدن فشار پمپ، یکسره کار کردن پمپ و قطع نکردن آن، قطع و وصل شدنهای متوالی پمپ، کاهش یافتن باد داخل منبع تحت فشار و نشت آب  پمپ می باشد.

کلید اتومات 

یکی از قسمت های مهم و مورد توجه در تعمیر پمپ کلید اتوماتیک پمپ می باشد که فرماندهی کارکرد پمپ را به عهده دارد و دستور قطع یا وصل پمپ را می دهد.

که این بخش در پمپ آب خانگی در مقایسه با دیگر وسایل پمپ، بیشتر دچار اشکال  یا خرابی می شود. در داخل کلید پمپ ۲پیچ یا مهره موجود می باشد که یکی برای تنظیم فشار استارت پمپ و دیگری برای تنظیم فشار قطع پمپ می باشد.

که بوسیله این دو مهره می توان فشار آب پمپ یا به اصطلاح فنی بار پمپ را پایین یا بالا برد. با این کلید می توان تنظیم کرد که پمپ در چه فشار آبی(بار) شروع به کار کرده یا در چه فشاری قطع شود.

نصب و تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران

تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران

نصب و تعمیر پمپ آب خانگی غرب تهران

پمپ اب پمپی است برای بالا بردن فشار آب که در مصارف مسکونی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. پمپهای تحت فشار متنوعی  برای بالا بردن فشار آب خانگی وجود دارد .

که انواع آن عبارتند از:

پمپ آب خانگی نیم اسب بخار، پمپ آب خانگی یک اسب بخاربشقابی ،پمپ آب خانگی یک اسب بخار دو پروانه ، پمپ آب خانگی یک ونیم اسب بخاردو پروانه ،پمپ آب خانگی دو اسب بخار

عوامل موثر در نوع این پمپ آب خانگی عبارتند از:

متراژساختمان تعداد طبقات ساختمان میزان،مصرف آب تعداد شیر آب موجود

پمپ آب خانگی نیم اسب بخار برای استفاده در ساختمان های ۱ طبقه با حداکثر متراژ ۱۵۰ متر مربع قابل پیاده سازی است.

تعمیر پمپ اب خانگی غرب آماده خدمت رسانی در امر تعمیر پمپ آب آپارتمانی و انواع پمپ آب با کلید خودکار پمپ آب با مخزن انبساط بوستر پمپ آب خانگی بی صدا یا پمپ آب خانگی کم صدامیباشد.

شما میتوانید مقاله موتورخانه را مطالعه فرمایید